Kamenný koberec, též znám jako povrch PIEDRA, je praktická litá dlažba ze směsi přírodních oblázků a pojiva. Tento finální povrch se nejčastěji aplikuje na nejrůznější typy venkovních ploch a podlah. Směs povrchu PIEDRA je originálním certifikovaným zdravotně nezávadným produktem. Kamenný koberec PIEDRA zaručuje vysokou pevnost, odolnost a trvanlivost. Výhodou je, že pojivo je několikanásobně

pevnější než beton a proto je velice odolný i extrémnímu zatížení.

Kamenný koberec PIEDRA v cenách již od 275 Kč za 1 m2

Kamenný koberec PIEDRA v cenách již od 275 Kč za 1 m2

Kvalitní kamenný koberec vám bude dělat radost po mnoho let. Kamenný koberec PIEDRA je k dostání ve více než stovkách barevných provedení a velikostí oblázků. Povrchy PIEDRA se vyznačují také tím, že neevidují žádné závažné reklamace a jen 0,3 % drobných reklamací. Cena za 1 m2 kvalitního kamenného koberce je již od 275 Kč vč. DPH.

Povrch PIEDRA lze jednoduše přizpůsobit na jakýkoliv tvar a to bez prořezu a spár, které jsou nezbytné u dlažby.

Povrch PIEDRA lze jednoduše přizpůsobit na jakýkoliv tvar a to bez prořezu a spár, které jsou nezbytné u dlažby.

Výhody kamenného koberce PIEDRA jsou:

•    mrazuvzdorný
•    samopenetrační - ve většině případů se podklad nemusí předem penetrovat
•    vodopropustný (netvoří se kaluže) - což je výhoda na příjezdových cestách, chodnících a u bazénů
•    neklouže - v zimním období má výborné protiskluzové vlastnosti
•    nenáročný na údržbu a to jak v létě, tak i v zimním období
•    variabilita tloušťky kamenného koberce, min. vrstva je od 1 až po max. 6 centimetrů
•    nivelace povrchu - není třeba podklad předem nivelovat do finální roviny jako třeba u dlažby. Veškeré nerovnosti podkladu se zcela jednoduše vyplní kamenným kobercem. Podklad tedy nemusí být v rovině a přímo kamenným kobercem se provádí finální nivelace povrchu.

Okolo bazénu se netvoří louže, protože veškerá voda se ihned vsakuje do podkladu povrchu.

Snadná instalace a široké možnosti barevného provedení. Montáž je je snadná a rychlá, pokud si, ale ve své zručnosti nevěříte, můžete využít služeb certifikovaných montážních firem, které za rozumnou cenu instalaci bez problému provedou přímo na místě.

Kamenný koberec PIEDRA je několika násobně pevnější jak beton, proto ho lze bez obav použít i na příjezdové cesty k domu a do garáže.

Kamenný koberec PIEDRA je několika násobně pevnější jak beton, proto ho lze bez obav použít i na příjezdové cesty k domu a do garáže.

Při výběru podobných povrchů a porovnání s konkurencí je však nutné věnovat pozornost několika faktorům, které zcela zásadně ovlivňují kvalitu a životnost povrchu. Důležitá je především jakost kameniva, které musí být prané, čisté a bez ostrých kamínků. Dále záleží na kvalitě pojiva, které musí být speciálně vyvinuté pro povrch kamenného koberce, aby nedocházelo k uvolnění oblázků. Při porovnání ceny je vždy zapotřebí také porovnávat kolik stojí balení 25 kg oblázků a k tomu 1,43 kg pojiva. Nižší vrstva a méně pojiva má totiž negativní vliv na pevnost povrchu.

Povrch PIEDRA je ideálním řešením na terasy i v místech kde jsou stoly a židle. Často se používá i na místech s vysokou zátěží otěru.

Povrch PIEDRA je ideálním řešením na terasy i v místech kde jsou stoly a židle. Často se používá i na místech s vysokou zátěží otěru.

Kamenný koberec PIEDRA je možné aplikovat i na schody.

Kamenný koberec PIEDRA je možné aplikovat i na schody.

PIEDRA nabízí stovky barevných variant povrchu.

PIEDRA nabízí stovky barevných variant povrchu.

Společnost PIEDRA je na našem trhu již několik let a dnes patří k největším prodejcům kamenných koberců, mramorů, žul a výrobků z nich. Velký důraz klade na solidní jednání a doplňkové služby, které zabezpečují maximální komfort a spokojenost zákazníků.

Kamenný koberec je na údržbu stejný jako dlažba, tedy buď stačí povrch zamést, nebo použít tlakovou vodu. Ve většině případu ale stačí pouze dešťová voda.

Kamenný koberec je na údržbu stejný jako dlažba, tedy buď stačí povrch zamést, nebo použít tlakovou vodu. Ve většině případu ale stačí pouze dešťová voda.

Velice elegantní bezespáré provedení povrchu PIEDRA.

Velice elegantní bezespáré provedení povrchu PIEDRA.

Více informací o společnosti PIEDRA a kamenných kobercích najdete na www.piedra.cz.