Kamenný koberec, též znám jako povrch PIEDRA, je praktická litá dlažba ze směsi přírodních oblázků a pojiva. Jedná se o univerzální finální povrch, který se aplikuje na nejrůznější typy venkovních ploch a podlah. Směs povrchu PIEDRA je originálním certifikovaným zdravotně nezávadným produktem. Kamenný koberec PIEDRA zaručuje vysokou pevnost, odolnost a trvanlivost. Výhodou je, že pojivo je několikanásobně pevnější než beton, a proto je povrch PIEDRA velice odolný extrémnímu zatížení.

Kamenný koberec PIEDRA v cenách již od 275 Kč za 1 m2

Kamenný koberec PIEDRA v cenách již od 275 Kč za 1 m2

Další výhodou je, že povrch je bezespárový a je jednoduše vytvarován na rozměr konkrétní plochy. Nevzniká ani tzv. prořez, který se musí připočítat k ceně pořízení u běžných povrchů. Kamenný koberec PIEDRA je ve více jak stovkách barevných variant a velikostech oblázků. Povrchy PIEDRA se vyznačují také tím, že mají jen 0,3 % drobných reklamací a 0,0 % závažných reklamací!

Povrch PIEDRA lze jednoduše přizpůsobit na jakýkoliv tvar a to bez prořezu a spár, které jsou nezbytné u dlažby.

Povrch PIEDRA lze jednoduše přizpůsobit na jakýkoliv tvar a to bez prořezu a spár, které jsou nezbytné u dlažby.

 

Cena za 1 m2 kvalitního kamenného koberce je od 275 Kč vč. DPH. 

Výhody kamenného koberce PIEDRA jsou:

•    mrazuvzdorný
•    samopenetrační, ve většině případů se podklad nemusí předem penetrovat
•    vodopropustný (netvoří se kaluže, což je výhoda na příjezdových cestách, chodnících a u bazénů)
•    neklouže, v zimním období má výborné protiskluzové vlastnosti
•    nenáročný na údržbu, a to jak v létě, tak i v zimním období
•    variabilita tloušťky kamenného koberce, min. vrstva je od 1 až po max. 6 centimetrů
•    nivelace povrchu, není třeba podklad předem nivelovat do finální roviny jako třeba u dlažby, veškeré nerovnosti podkladu se zcela jednoduše vyplní kamenným kobercem. Podklad tedy nemusí být v rovině a přímo kamenným kobercem se provádí finální nivelace povrchu.

Okolo bazénu se netvoří louže, protože veškerá voda se ihned vsakuje do podkladu povrchu.

Okolo bazénu se netvoří louže, protože veškerá voda se ihned vsakuje do podkladu povrchu.

Samotná montáž je poměrně snadná a rychlá, zvládne jí i zručný laik. Případně je řada specializovaných montážních firem, které za rozumnou cenu instalaci bez problému provedou přímo na místě. Video z průběhu instalace je možné vidět zde…

Kamenný koberec PIEDRA je několika násobně pevnější jak beton, proto ho lze bez obav použít i na příjezdové cesty k domu a do garáže.

Kamenný koberec PIEDRA je několika násobně pevnější jak beton, proto ho lze bez obav použít i na příjezdové cesty k domu a do garáže.

Při výběru kamenného koberce je ovšem nutné si dávat pozor na několik faktorů, které ovlivňují zcela zásadně jeho kvalitu a trvanlivost. Z tohoto důvodu firma PIEDRA zavedla jako první na trhu standard kvality.

Povrch PIEDRA je ideálním řešením na terasy i v místech kde jsou stoly a židle. Často se používá i na místech s vysokou zátěží otěru.

Povrch PIEDRA je ideálním řešením na terasy i v místech kde jsou stoly a židle. Často se používá i na místech s vysokou zátěží otěru.

Kamenný koberec PIEDRA je možné aplikovat i na schody.

Kamenný koberec PIEDRA je možné aplikovat i na schody.

PIEDRA nabízí stovky barevných variant povrchu.

PIEDRA nabízí stovky barevných variant povrchu.

Důležité faktory kvalitního mramorového koberce jsou:

kvalita kameniva, které musí být prané, čisté, extra sušené, aby například kamínky nebyly ostré, či při aplikaci se nevytvořil flek, který je způsobený velkým obsahem prachu či vlhkosti v kamenivu. Kamenivo povrchu PIEDRA je ve frakci (velikosti oblázků) 1-4 mm, 2-4 mm, 2-5 mm, 2-8 mm, 3-6 mm, 4-8 mm, 8-12 mm.

kvalita pojiva, které musí být speciálně vyvinuté na povrch kamenný koberec. V případě, že by se použilo pojivo, které není přímo pro kamenné koberce, nastává hned několik problémů. Například může se stát, že bude docházet k UV reakci tedy, že povrch velice rychle žloutne a stárne. Dále může nastat uvolňování oblázků, tedy narušení celkové pevnosti povrchu.

poměr dodávané pryskyřice a kameniva na 1 m2. Běžně se stává, že mnoho prodejců uvádí cenu pouze za 1 m2, ale již nelze zjistit, při jaké tloušťce povrchu a v jakém množství směsi tuto cenu uvádí. Nižší vrstva a méně pojiva má vliv na pevnost povrchu. Výsledkem menšího objemu pryskyřice je nehezký a zničený povrch, který se musí odstranit či velice často regenerovat dalšími nátěry. Při porovnávání ceny je vždy třeba porovnávat, kolik stojí balení 25 kg oblázků a k tomu 1,43 kg pojiva.

Kamenný koberec je na údržbu stejný jako dlažba, tedy buď stačí povrch zamést, nebo použít tlakovou vodu. Ve většině případu ale stačí pouze dešťová voda.

Kamenný koberec je na údržbu stejný jako dlažba, tedy buď stačí povrch zamést, nebo použít tlakovou vodu. Ve většině případu ale stačí pouze dešťová voda.

Tip:

Pokud uvažujete o kamenném koberci, můžete si nezávazně poptat u firmy PIEDRA cenovou nabídku a rychle tak porovnat jak jiné prodejce, ale i jiné klasické materiály jako třeba dlažbu, zámkovou dlažbu a beton, které se běžně doposud užívají.

Velice elegantní bezespáré provedení povrchu PIEDRA.

Velice elegantní bezespáré provedení povrchu PIEDRA.

www.piedra.cz