Přirozená a pokaždé originální je litá podlaha z litého cementového potěru CEMFLOW v pohledové variantě Look. Stává se trvalým prvkem nadčasového interiéru a kromě toho do sebe navždy vtiskne místo a den, kdy byla realizována. Nalijete-li stejnou podlahu podruhé, nikdy nebude stejná. Tuto jedinečnost jí dodává viditelné drobnější a hrubší kamenivo nejrůznějších odstínů a kombinací, s oblými či ostřejšími tvary a jeho celkový vzhled, jež se v různých částech republiky liší, ale také samotné zpracování podlahy.

CEMFLOW Look podlaha v interiéru

CEMFLOW Look podlaha v interiéru

CEMFLOW Look je pohledový litý cementový potěr. Může být přirozeně šedý nebo, dle přání zákazníka, i ve vybraném barevném odstínu, který podtrhne jeho strukturu. Pohledové cementové potěry CEMFLOW Look jsou technologicky tvořeny jednak svým složením, velmi kvalitně provedenou pokládkou, zpracováním a ošetřováním samotného potěru.

CEMFLOW Look detail probarvení a struktury povrchu podlahy

CEMFLOW Look detail probarvení a struktury povrchu podlahy

Jak je vidět, litá podlaha je s trochou nadsázky živý materiál, jehož konečný vzhled nelze už z technologického hlediska předem přesně určit. A to je právě kouzlo originality. U plně probarvených variant potěru jsou využívány speciální pigmenty. Ty obarví cementovou složku směsi, zatímco kamenivo si uchovává svůj jedinečný vzhled.

CEMFLOW Look podlaha v interiéru

CEMFLOW Look podlaha v interiéru

Kromě plně probarvených litých cementových potěrů existuje také varianta, kdy je povrchová barevná vrstva nastříkaná až na finální litou podlahu. Díky tomuto postupu je možné obarvit litou podlahu v koupelně dozelena, obývací pokoj domodra, předsíň mít třeba žlutou a kuchyň přírodní, což by u plně probarvené podlahy nebylo technicky možné. Použitím nástřiku lze navíc vytvořit na lité podlaze loga, což je oblíbené zvláště u komerčních prostor. Speciální nástřik se vpije do vrchní vrstvy podlahy a probarví ji. Nevýhoda této technologie se projeví při mechanickém poškození podlahy, kdy na vás při proražení povrchové barevné vrstvy vykoukne šedá.

COLORCRETE podlaha v garáži

COLORCRETE podlaha v garáži

Přírodní, šedou variantu CEMFLOW Look mohou obdivovat Pražané v Café Lajka na Letné nebo v Bílkově vile na Hradčanech. Osvědčený partner zrealizoval pro zájemce netradiční vzorkovnici, a to parkovací stání u betonárny člena skupiny Českomoravský beton, TBG Metrostav na pražském Rohanském ostrově. Každé z nich je realizováno z jiného materiálu, kromě jiného je tu barevný beton a barevný litý cementový potěr CEMFLOW Look.

CEMFLOW Look barevné vzorky

CEMFLOW Look barevné vzorky

CEMFLOW Look se hodí pro novostavby i pro rekonstrukce, včetně prostor s vyšší vlhkostí, jako je historická zástavba nebo suterény. Lze jej realizovat i v prostorách s plánovaným podlahovým vytápěním. Finální povrch lité podlahy je hladký, pevný a podobá se vzhledově materiálu teracco. Finální povrchové vrstvě podlahy dodávají hladkost a lesk cykly broušení a leštění, které následují po úplném vyzrání litého potěru. V budoucnu může toto stále oblíbenější architektonické řešení dokonce nahradit používání dlažeb, či litých finálních stěrek, stejně jako je tomu v zahraničí.

CEMFLOW doprava a čerpaní realizace

CEMFLOW doprava a čerpaní realizace

K litým podlahám nabízí skupina Českomoravský beton zdarma technické poradenství a konzultace. Zkušení odborníci vám pomohou v rámci servisu zákazníkům s výběrem vhodného materiálu a skladbou podlahové konstrukce. V případě zájmu zprostředkují kontakt na prověřenou realizační firmu pro pokládku lité podlahy na klíč.

Podrobné informace a kontakty jsou dostupné na produktovém webu www.lite-smesi.cz nebo na www.transportbeton.cz.