Lukáš s Annou z Domažlic se už před svatbou pustili do stavby menšího rodinného domu s překrásným výhledem na Šumavu. Jejich představy usměrňoval tým zkušených projektantů. Na všem se s nimi hned shodli, ale do pořízení venkovních žaluzií se jim zpočátku moc nechtělo. Naštěstí názor změnili.

„Kvůli výhledu je náš dům orientovaný na západ. Dům nic nestíní, a tak téměř do všech pokojů v létě praží ostré slunce. Od oběda až do pozdního večera.“ říká Anna. Mladá rodina si nákup venkovních žaluzií nemůže vynachválit. „Bez nich bychom se tam snad upekli.“ směje se Anna. Kromě stínění pomáhají venkovní žaluzie i v chladných měsících. Před okny vytvoří dodatečnou vrstvu, která slouží jako izolace.

Dejte zlodějům K. O.

„Nakonec jsme si vybrali žaluzie Z-90 od spolehlivého českého výrobce Climax. Nemůžeme si vynachválit jejich provedení. Jsou tiché. A navíc se doma cítíme opravdu bezpečně.“ dodává manžel Lukáš. Svoji roli při výběru dodavatele žaluzií sehrál i fakt, že na ně výrobce Climax poskytuje záruku 4 roky.

Předokenní rolety nejsou jedinou variantou, jak doma dosáhnout příjemného klimatu. Ke stejnému účelu můžete využít předokenní žaluzie. „Jejich předností je jednoduché ovládání elektropohonem, místně i centrálně. Pomocí naklápění lamel lze nastavit zastínění dle vašich individuálních potřeb.“ doplňuje David Žabčík, odborní poradce společnosti Climax.

Díky modernímu vzhledu jsou venkovní žaluzie nesporně také designovou záležitostí, které nechybí špičková kvalita a perfektní zpracování.