Jedny z nejkrásnějších adventních trhů v Evropě se nacházejí v Drážďanech. Tyto trhy jsou současně i nejstaršími v Německu, jejich tradice sahá až do roku 1434. Každoročně zde tisíce návštěvníků ochutnají lahodné speciality, kterým vévodí drážďanská štola. Chcete být jedním z nich? Podívejte se zde!

Nejstarší vánoční trh v Německu Zdroj: Dreamstime.com

Nejstarší vánoční trh v Německu
Zdroj: Dreamstime.com

Vánoční atmosféru je možné nasát i v Rakousku. Největším trhem ve Vídni je hlavní vánoční trh na náměstí Rathausplatz přímo před místní novogotickou radnicí, jejíž okna se proměňují v adventní kalendář. Zažijte to také.

Předvánoční atmosféra vídeňského Rathausplatz Zdroj: Depositphotos.com

Předvánoční atmosféra vídeňského Rathausplatz
Zdroj: Depositphotos.com

Rakušané předvánoční období opravdu prožívají. V Mariazellu místní obyvatelé postaví 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku, vytvoří živé jesličky, největší adventní věnec na světě a v podvečer se zúčastní tradičního průvodu čertů v originálních převlecích. Chcete to vidět?

Průvod čertů v rakouském Mariazellu Zdroj: CA Expressbus

Průvod čertů v rakouském Mariazellu
Zdroj: CA Expressbus

Nejromantičtější město na světě se převlékne do slavnostního hávu a nabídne spoustu lákadel v podobě nákupů na adventních trzích na Champs-Elysées a dalších pařížských bulvárech. Kromě nakupování je v Paříži k vidění i mnoho světoznámých památek, kterým vévodí Eiffelova věž.

Zdroj: Depositphotos.com

Zdroj: Depositphotos.com