Člověk se potí pořád, ať chce nebo nechce. Autonomní systém našeho těla tím reguluje teplotu potřebnou pro bezchybnou činnost tělesných orgánů. Voda odvádí teplo     23 x rychleji než vzduch a odpařováním tělo ochlazuje.        Funkční prádlo tohoto principu využívá a umí tělo ochladit na potřebnou teplotu. Příkladem je limitovaná kolekce Street new, která přináší pro ženy a muže svěží barevnost letošní sezóny z funkčních materiálů oceněných evropskými patenty.

Street new

Street new

Jednoduché střihy podtrhují pohodlnost a komfort nošení. Pánské modely jsou vhodné pro běžné denní nošení do zaměstnání.

Nyní malá odbočka, jak vlastně funkční prádlo pracuje? Princip je jednoduchý, odvede vlhkost z povrchu pokožky na vnější stranu oblečení, tam se voda odpaří a ochladí nás. Pot ale umí také pořádně studit. To ve chvíli, kdy je tělo už ochlazeno a neodpařený pot nasáklý v prádle začne studit. Aby se vlhko neusadilo ve struktuře vláken, ze kterých je oblečení zhotoveno a nestudilo, je třeba používat vyzkoušené materiály. Pro horké letní dny se osvědčila kombinace přírodních a syntetických vláken.

řada Fresh

Pro sportování v přírodě je vhodná řada  Fresh.

Často lidé zaměňují názvy funkční prádlo a termoprádlo. Správné funkční prádlo dokáže ochladit i zahřát, záleží na použitých materiálech a konstrukci pletenin. Obvykle se tento sortiment prezentuje v kolekcích pro letní a zimní období, ale teď je třeba se připravit na dobu prázdnin, dovolených a výletů.

kolekce Cyklo

Funkci lehkých pletenin do teplého počasí podporuje promyšlený střihový design kolekce Cyklo.                                                                                                               
Moira má dlouholetou tradicí s vývojem a výrobou funkčního ošacení a ví jak se v létě nepotit a ochránit.