Nejprve na vysvětlenou: Moderní komíny už dávno nejsou cihlové šachty. Jsou to stavební systémy, které se skládají z nosného pláště, vrstvy tepelné izolace a vnitřní (keramické) vložky.

Moderní komíny jsou ucelené stavební systémy. Jsou vícevrstvé a bývají projektovány i pro připojení více spotřebičů.

Moderní komíny jsou ucelené stavební systémy. Jsou vícevrstvé a bývají projektovány i pro připojení více spotřebičů.

Na trhu jsou k dostání produkty celé řady výrobců keramických komínů, jen málokterý má ale srovnatelnou historii s firmou Schiedel. Testování keramických vložek se firma věnuje 70 let. Letos na trh uvedla univerzální a cenově dostupný komín Schiedel UNI Advanced s prvotřídní tenkostěnnou keramickou vložkou.

Komíny s keramickou vložkou patří mají univerzální použití a „vydrží“.

Komíny s keramickou vložkou mají univerzální použití a „vydrží“.

Tento typ vložky patří k know-how Schiedelu. Před vypálením je za studena lisována rovnoměrným působením tlaku. Výrobek je maximálně přesný, na povrchu bez pórů. Dokáže tak na jedničku obstát u extrémních testů, kdy je keramika rozžhavená na teplotu 950°C prudce zchlazována ve studené vodě. Testy simulují extrémní teplotní změny, které mohou nastat při reálném provozu komínu.

Není keramika jako keramika. Vložka z tenkostěnné keramiky má na povrchu minimum pórů a dokáže odolat extrémním teplotním změnám i vlhkosti.

Není keramika jako keramika. Vložka z tenkostěnné keramiky má na povrchu minimum pórů a dokáže odolat extrémním teplotním změnám i vlhkosti.

Komín s tenkostěnnou vložkou se dá používat univerzálně – to znamená pro všechny druhy paliv a běžných spotřebičů.

Špičkoví výrobci komínů, jako je Schiedel, své výrobky testují, aby splňovali nejpřísnější bezpečnostní kritéria.

Špičkoví výrobci komínů, jako je Schiedel, své výrobky testují, aby splňovali nejpřísnější bezpečnostní kritéria.