Důvodů, proč dochází k podráždění a zarudnutí  očí je bezpočet... Někdo je citlivý na kouř, prach či vítr, jiný na kosmetické přípravky nebo ostré světlo. Své může způsobit také chlorovaná voda, kontaktní čočky a alergické reakce, např. senná rýma.  Nemluvě o tom, jak dokáže dát našim očím zabrat dlouhé hledění do  počítače nebo probdělá noc.

V některých případech jsou důsledkem nepříjemné pocity. Pomoc je přitom velmi snadno dostupná - oční kapky Visine, které jsou volně prodejné v lékárnách. Stačí 2x až 3x denně aplikovat jednu kapku do postiženého oka. Úleva se dostavuje již po několika minutách, účinek přetrvává až osm hodin.

Jak vlastně Visine působí?

Snižuje průsvit cév (způsobí tzv. vasokonstrikci) spojivkové tkáně. Výsledkem je snížení překrvení a otoku podrážděných očních spojivek a zklidnění nadměrného slzení. Byť zní tato slova uším laiků poněkud hrozivě, jde o tišivý proces. Účinná látka - tetryzolini hydrochloridum - je tak jemná, že mohou kapky Visine používat i děti, a to od dovršení pohých dvou let věku.

Nesnášite manipulaci s kapátky?

Visine změní váš názor. Jeho kapátko i lahvička byly zkonstruovány tak, aby byla aplikace přípravku maximálně jednoduchá. V žádném případě se vám nestane, že byste se zakloněnou hlavou ztuhle čekali na vytouženou kapku roztoku dlouhé minuty. Nehrozí ani opačný případ, kdy vám nekvalitní kapátko zlomyslně nadávkuje týdenní příděl kapek, jakmile se ho jen dotknete. Visine si dokážete aplikovat sami, bez pomoci, rychle a nenápadně.

Stačí zaklonit hlavu nebo si lehnout, odstranit uzávěr, obrátit nad okem lahvičku otvorem dolů, stlačit plastikový obal a kapku nasměrovat do vnitřního koutku oka. Špičku kapátka je třeba držet v čistotě. Nesmí se nikdy dotýkat oka ani ničeho jiného. Obezřetní a nezapomnětliví musejí být nositelé kontaktních čoček. Před použitím kapek Visine je nutné čočky vyjmout, jinak by se mohly nenávratně zakalit. Do očí se mohou vrátit až 15 minut po aplikaci kapek Visine.

Balení kapek Visine je praktické také v dalším ohledu. Je malé, a proto můžete mít Visine vždy u sebe. Heřmánkové obklady nebo borová voda se do kabelek či aktovek vejdou obtížněji...

Nezapomínejte však, že je třeba Visine skladovat maximálně při teplotě do 25C . 

Jak dlouho je možné přípravek Visine používat?

Používání po dobu delší než 5 dní je možné pouze po poradě s lékařem. Pokud ovšem nedojde k úlevě nejpozději do 48 hodin a podráždění či zarudnutí očí přetrvává, nebo se dokonce zhoršuje, je třeba podávání kapek přerušit a vyhledat lékařskou pomoc. Rovněž jakékoli podráždění nebo zarudnutí očí v důsledku závažnějších příčin, jako je infekční onemocnění, přítomnost cizího tělesa nebo poškození rohovky chemikálií vyžaduje lékařské ošetření. Visine tedy není univerzální všelék, jen pomocník vašich očí ve chvílích, kdy je jim těžko. Úleva, kterou vám přinese, vás však přesvědčí, že to rozhodně není málo.

Oči jsou jeden z necitlivějších tělesných orgánů. Většina z nás jako by si to však neuvědomovala. Dokud slouží, namáháme je dlouhými hodinami hledění do monitorů, obrazovek televizorů, pobytem v zakouřeném prostředí, čtením či ručními pracemi při nekvalitním osvětlení apod. A pak se divíme, že se oči ozvou -  jasně nám dají najevo, že se jim nelíbí, jak s nimi zacházíme. Oční kapky Visine jsou jedna z mála možností, jak očím poskytnout první pomoc a ulevit jim. Nechcete-li tedy své oči zbytečně trápit, Visine je tu proto, aby vám to umožnil.

Čtěte pozorně příbalový leták. V případě nežádoucích účinků se poraďte s lékařem.

Zastoupení firmy Pfizer v České republice:

Pfizer, s. r. o., Křenova 7/439, 162 00 Praha 6.

VIS - 2004.01.11