Chystáte-li se na rekonstrukci Vaší střechy, pak výběr toho či onoho materiálu ovlivní Vaše životy na desítky let. V případě pálených tašek se životnost střechy pohybuje v rozmezí 80 až 100 let a nezřídka bývá i delší.

Kvalitní, trvanlivé a k životnímu prostředí šetrné pálené tašky jsou dnes nabízeny v různých povrchových úpravách a barevných tónech. Nejširší výběr pálených tašek v ČR nabízí společnost TONDACH - vybírat je zde možné až ze šedesáti standardně dodávaných kombinací tvarů, povrchových úprav a barevných provedení.

Figaro, červená engoba

FOTO: TONDACH Česká republika s.r.o.

Střešní tašky TONDACH - tři typy povrchů

Střešní tašky režné jsou bez povrchových úprav, jejich barva je závislá na složení suroviny a barva tašky je stejná v celém řezu. Vlivem času se vytvoří klasická barevná patina, ale užitné vlastnosti zůstávají neměnné.

Pro eliminaci usazování nečistot na povrchu tašek se vyrábí střešní tašky engobované a glazované. Engobované a glazované tašky zamezují optickému stárnutí povrchu - jsou trvale odolné vůči UV záření. Střešní tašky engobované mají matný až pololesklý povrch. Engoby jsou zušlechtěné rozplavené jíly s obsahem oxidů kovů, tyto jíly se nanáší na tašku před výpalem a natavují se na povrch tašky při teplotách nad 1000 °C.

Pro svůj matný vzhled, paletu barev a neměnný vzhled i po desetiletí je nejžádanějším segmentem produkce Tondach.

Glazované střešní tašky se vyrábí na stejném principu jako engobované s tím rozdílem, že nanášená směs obsahuje více sklovité příměsi a tašky jsou tím pádem po vypálení vysoce lesklé. S glazurou na střešní krytině TONDACH si můžete natónovat svou střechu dle vlastní představy o luxusní střeše.

Glazura je nejvyšším stupněm zušlechtění povrchu tašek, je vysoce odolná a hladká. Je oblíbená i proto, že se na ní nedrží mech. Glazury Amadeus na střeše nestárnou.

Tašky Tondach

Tašky Tondach

FOTO: TONDACH Česká republika s.r.o.

Další výhody pálené tašky

Jednou z výhod pálených střešních tašek TONDACH je jejich odolnost vůči UV záření, díky čemuž si zachovávají barevnou stálost. Pálené střešní tašky jsou také odolné vůči kyselým dešťům a louhům (např. ptačímu trusu).

Pokrývači také jistě ocení propracovaný systém drážek, který celý proces realizace střešní krytiny značně zjednodušuje. Navíc se jedná o přírodní materiál, takže ve chvíli, kdy doslouží, jsou recyklace nebo skládkování v podstatě bezproblémové.

Nejdelší záruka v ČR

Střechy z pálených tašek TONDACH se pyšní dlouhověkostí a je na ně poskytována v ČR nejdelší záruka TONDACH All inclusive v délce trvání 33 let. Spokojeně tak pod nimi budete usínat nejen Vy, ale i Vaše další generace.

Více o nabídce TONDACH Česká republika s.r.o. a aktuálních slevových akcích naleznete na www.tondach.cz.