Pan Aleš K. byl vášnivý lyžař. Když se mu narodilo druhé dítě, uvědomil si, kolik lidí každoročně utrpí na horách těžké úrazy a že riziko hrozí i jemu. Jak budou splácet hypotéku na nový byt, jak finančně zvládnout výchovu dvou dětí? Rozhodování bylo krátké, stačil jeden telefonát s poradcem Wüstenrotu, jedna schůzka, na které si s ním vyjasnil své potřeby finančního zajištění rodiny, aby klidný odcházel s  životním pojištěním ProSichr „v kapse“.

Neštěstí však na Aleše nečíhalo na jeho oblíbených sjezdovkách v rakouském Schladmingu, ale na dálnici z Prahy do Liberce, kde mu do cesty vjel nepozorný řidič.  Srážce nemohl zabránit a ze zdemolovaného vozu ho nakonec museli vyprostit hasiči. Rok strávil po nemocnicích, v rehabilitačním ústavu a trvalé následky si ponese do konce života. „Nebýt toho, že jsem měl u Wüstenrotu sjednané životní pojištění, nevím, co bychom při tak dlouhodobém výpadku mého příjmu dělali. Z peněz, které mi vyplatila pojišťovna, jsme zvládli splácet hypotéku a uhradit výdaje na domácnost, nemuseli obětovat náš životní standard a nepřišli o střechu nad hlavou,“ říká Aleš a dodává, že je rád, že si včas uvědomil, že odpovědnost za budoucnost rodiny musí vzít sám na sebe a nespoléhat se na jiné. „Můj zdravotní stav se lepší a věřím, že příští zimu už to zkusím i na lyžích, alespoň s dětmi na cvičném svahu.“

Rodina Aleše těžkou životní situaci překonala, protože poradce Wüstenrotu Alešovi k základnímu pojištění vybral připojištění, která zajišťují komplexní ochranu v případě úrazu, nemoci, invalidity druhého či třetího stupně, vážných onemocnění, smrti a také zproštění od placení pojistného.

S životním pojištěním Wüstenrot máte jistotu, že když do vašeho života tragicky zasáhne osud, nebudete v tom sami.

Plnohodnotné životní pojištění online

Podrobnosti k životním pojištěním ProSichr a ProBudoucnost najdete na www.wustenrot.cz.

Možnosti pojištění si také můžete srovnat na kalkulačce životního pojištění na serveru Sfinance.cz