Během několika let počet českých turistů, kteří tráví rádi zimní dovolenou na horách v zahraničí, výrazně vzrostl. Dnes už není třeba mít tisíce povolení k vycestování, stačí pouze sbalit potřebné věci a odjet pryč. Ovšem jeden doklad je přeci jen nutné mít u sebe. Tím je cestovní pojištění, které by mělo chránit nejen při poškození vlastního zdraví, ale i v případě srážky s jiným lyžařem.

Předtím, než si klient o cestovní pojištění zažádá, měl by si položit otázku, co vše by mělo pojištění pokrývat. Není důležitá pouze cena, ale právě rozsah pojištění a limity. Kromě toho, je zapotřebí znát výluky, na které se pojistka nevztahuje. Například poškození zdraví či věci po požití alkoholu a omamných návykových látek.

Ačkoliv si myslíte, že jste profesionálními lyžaři, náhoda vás může překvapit kdykoliv a kdekoliv. Jak již bylo řečeno, pojistka by vás měla ochránit i v případě, že se na sjezdovce srazíte s jiným lyžařem. Škody z této nehody pak mohou dosáhnout až do milionových částek.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Nutno podotknout, že mnoho pojišťoven na tuzemském trhu nenabízí možnost pojistit se pro rizikové sporty včetně extrémních sportů (lyžování a snowboarding mimo vyznačené trasy, skialpinismus, alpinismus,…).

Pokud jste nadšenci do zimních sportů, pojišťovna ERGO nabízí cestovní pojištění, které má již v základní ceně zahrnuté lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a dále je možné si připojistit rizikové a extrémní sporty. Příplatek za připojištění se rozhodně vyplatí více, než po strávené dovolené přihlížet s pláčem na prázdný rodinný rozpočet.

Jako odrazující případ může být situace českého snowboardisty, který na jedné z alpských sjezdovek srazil lyžaře. Lyžař utrpěl poranění páteře a sám viník si zpřetrhal vazy v koleni. V tomto případě by se snowboardista nedoplatil. Náklady na ošetření obou turistů včetně převozu snowboardisty do České republiky dosáhly na více jak milion korun a navíc se poškozený lyžař soudil o další odškodnění ve formě bolestného a ušlé mzdy.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Kromě možnosti připojištění rizikových a extrémních sportů je možné využít nabídky balíčku, který zahrnuje pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu. Zavazadla nejsou pouze kufry a sportovní tašky s oblečením, patří sem i lyže, které jsou tak chráněny proti poškození přepravcem, i odcizení po překonání překážky. Lyže se často neukládají na pokoj, ale do lyžáren, kde poškození zámku a odcizení lyží nemusí být nijak složité.

Pojišťovna ERGO myslí také na nejhorší scénáře, kdy bude nutný převoz zemřelého zpět do České republiky, což bývá poměrné nákladná škoda, navíc nepříjemná k řešení pro pozůstalé. Proto již v základu nabízí i pojištění repatriace tělesných ostatků bez limitu plnění.