V dnešní rychlé době se trendy mění nejen v módě, spotřební elektronice nebo automobilech, ale také v oblasti stavby a bydlení. Ti, kteří stavěli a zařizovali dům před třiceti lety, by mohli vypravovat o obrovských změnách ve stavebních materiálech, technologiích a postupech.

Řez dveřmi s papírovou voštinou

Řez dveřmi s papírovou voštinou

FOTO: www.dvere-rychle.cz

Bouřlivý vývoj se dotkl v podstatě všech stavebních a bytových prvků. Zvláštní výjimkou tak zůstávají interiérové dveře, které doznaly změny pouze v nahrazení kovových zárubní zárubněmi obložkovými s regulací. Drtivá většina dveří prodávaných na českém trhu se nadále vyrábí 60 let starou technologií z dob socialismu, a to pomocí papírové voštiny. Je úsměvné, že i domy za 10 miliónů postavené a vybavené nejmodernějšími technologiemi „zdobí“ papírové dveře.

Řez dveřmi s papírovou voštinou

Řez dveřmi s papírovou voštinou

FOTO: www.dvere-rychle.cz

Moderní trend v podobě rámových dveří se k nám dostává velmi pozvolna, i když v posledních několika měsících zájem o ně raketově roste i u nás. Tento trend se snaží zachytit i výrobci, kteří nemají pro jejich výrobu dostačující technologické zázemí, a tak se na trhu objevují i rámové dveře bez zaoblených hran, nebo pouze s tak zvaným „soft zaoblením“. Nebo například dekorativní fólie není z jednoho kusu a je napojována ve falci. I to je ale známka toho, že dveřím s papírovou voštinou zřejmě už odzvonilo.

Řez konstrukčním prvkem rámových dveří

Řez konstrukčním prvkem rámových dveří

FOTO: www.dvere-rychle.cz