To se mu z velké části podařilo díky dotaci OPŽP na revitalizaci zámeckého parku. Jiří Nosek si projekt rozvrhl do dvou let. Jak sám říká, vyhnul se tím nejen rozmarům počasí, ale i případným časovým tlakům. Výhodou bylo průběžné proplácení nákladů. „Nikdo po mně nepožadoval, abych projekt nejprve zaplatil a pak jej zpětně refinancoval, což jsem vnímal jako největší výhodu OPŽP,“ říká otevřeně Jiří Nosek. Další příjemnou věcí byla podle něj jen desetiprocentní výše spoluúčasti na financování projektu.

Nejdříve z parku zmizely náletové dřeviny a byly odstraněny nemocné a silně poškozené stromy. Následně se ošetřila stávající zeleň a rozšířila plocha parku, kam přibyly i zajímavé cizokrajné druhy dřevin.

„Celé žádání o dotaci proběhlo naprosto v pohodě. Projekt jsem si od začátku do konce administroval sám.“ Nejdůležitější je podle Noska předkládat faktury vždy po dokončení prací. To umožňuje jednodušší kontrolu provedených prací a zjednodušuje žádosti o proplácení. „Pokud dodržujete toto základní pravidlo, zbytek už je hračka,“ uzavírá.

Víte, že…
-     je možné dotazy ohledně proplácení dotací vyřídit i na Zelené lince 800 260 500?
-    žádost na proplacení dotací musí být v tomto roce podána do 20. listopadu a v určitých případech do 29. listopadu 2013?

Více zde.