Vždyť už i na českých horách existují hotely, které krom ubytování a stravy nabízejí i další „doprovodný“ program. Od konceptu „Aprés ski barů“ až po zábavný animační program pro děti!

Lepší sjezdovky – to je nejčastější argument pro zimní dovolenou v cizině. Tím dalším často uváděným je ale i tristní nabídka volnočasových aktivit v českých horských hotelech. „Kulečník a maximálně posezení na baru,“ shrnuje svou zkušenost jedna z turistek. Žádné aktivity pro děti, nulové kulturní a sportovní vyžití mimo sjezdovku.

Nicméně už i v Česku se naštěstí objevují hotely, které ukazují, že to jde i jinak. Animační program po celý den, a to jak pro děti, tak pro dospělé, pohlídání dětí, ale i tematické večery. Podívejte se, kde se s touto „revolucí“ můžete setkat!

Kam vyrazit za pestrým programem?
Animační programy zdarma a s českými animátory jsou výsadou některých hotelů ze sítě OREA HOTELS – konkrétně budou probíhat v OREA Vital Hotelu Sklář v Harrachově, v OREA Hotelu Horal ve Špindlerově Mlýně a pak také v šumavském OREA Wellness Hotelu Horizont. Start je naplánovaný na 20. prosinec a programy poběží až do konce března. V době jarních prázdnin pak bude zkušený animační tým působit i v OREA Hotelu Devět Skal na Vysočině.
Záleží jen na vás, zda dáte přednost aktivnímu aqua aerobicu, nebo zda si dopřejete relax ve vířivce.

Záleží jen na vás, zda dáte přednost aktivnímu aqua aerobicu, nebo zda si dopřejete relax ve vířivce.

FOTO: OREA HOTELS s.r.o.

Dejte si v Krkonoších do těla i mimo sjezdovku!

„Člověk, který na svah vyrazí už pořádně rozcvičený, je odolnější vůči zranění,“ říká instruktorka aqua aerobicu v OREA Hotelu Horal v Špindlerově Mlýně. Každé dopoledne se jí tu na cvičení ve vodě sejde poměrně dost klientů. Odpoledne pak bývá plno i v malém sále, kde probíhá klasický aerobic, případně zumba.

Zatímco na lekcích aerobicu převažují ženy, v posilovně mají mírnou převahu muži. „Animační program je uzpůsobený tak, aby se některých jeho částí mohli zúčastnit dopolední i odpolední lyžaři,“ vysvětluje manažer hotelu. Probíhají i turnaje ve stolním tenise a šipkách, v přilehlé sportovní hale potom občas i v nohejbalu. Místo jednoho dne na sjezdovce je tedy možné absolvovat pár lekcí cvičení, ty proložit příjemnou masáží nebo zábalem a pak si užít třeba tematický večer.

Úplnou novinkou pro letošní rok je potom takzvaný „Aprés ski bar“, který vyroste na terase OREA Hotelu Horal. „Zastavit se po poslední jízdě v baru a dát si třeba bombardino je v Alpách úplně běžné a my chceme podobný styl zábavy po lyžování přinést konečně i do českých hor,“ říkají v hotelu. Bar bude fungovat za pěkného počasí, nabízet tradiční horké i chlazené nápoje a zajišťovat zábavu v čase před večeří. „Rodiče si dají výborný drink a o děti se postará animační tým, který se tu bude pohybovat.“

Zkušený tým animátorů to s dětmi umí.

Zkušený tým animátorů to s dětmi umí.

FOTO: OREA HOTELS s.r.o.

Když s vámi jedou děti

Další dva „Aprés ski bary“ pak vzniknou před OREA Vital Hotelem Sklář v Harrachově a na terase šumavského OREA Wellness Hotelu Horizont – ve všech třech hotelech pak všichni svorně přiznávají, že ještě úspěšnější a oblíbenější jsou animační kurzy pro děti. „A to nejen u hlavních aktérů, ale i u rodičů,“ směje se jedna z animátorek.

Takzvaný Dětský klub totiž funguje téměř celý den, rodiče tak mohou nechat dítě pod dohledem a vyrazit konečně do náročnějších lyžařských terénů, kam s dětmi běžně nemohou. Navíc bez stresu, že by potomka nechali samotného, a bez výčitek z toho, že by ho alternativní program nebavil.

Hodina v posilovně, nebo turnaj ve stolním tenise. Je to na vás.

Hodina v posilovně, nebo turnaj ve stolním tenise. Je to na vás.

FOTO: OREA HOTELS s.r.o.

Animační programy – pro děti i dospělé
Animační programy se neomezují jen na děti, ale mají svou alternativu i pro dospělou klientelu hotelu. Podívejte se, co všechno můžete zažít.
  • pro děti: bude fungovat Dětský klub, který bude každý den organizovat výtvarné i jiné dílničky, od malování hrníčků po tvorbu dekorací, hrátky v bazénu, ale i na sněhu, večer pak třeba dětskou diskotéku
  • pro dospělé: dopoledne budou probíhat lekce aqua aerobicu, během dne potom třeba zumba, klasický aerobic. Navštívit můžete posilovnu a proběhnou například i turnaje v šipkách, stolním tenise nebo nohejbalu. A po sportovních aktivitách je pak možné domluvit rekondiční masáž.

„Program přizpůsobujeme, pravidelně měníme, snažíme se, aby děti bavil a chtěly dorazit znovu,“ vykládá jedna z dětských animátorek. Tradiční jsou výtvarné dílničky, kdy se jeden den malují hrníčky a ten druhý třeba trička. Za pěkného počasí se před hotelem staví sněhuláci, případně sáňkuje. K dispozici je i hotelový bazén, kde instruktoři děti utahají při vodních hrách. „Na večerní dětskou diskotéku ale síly obvykle ještě najdou,“ dodává.

Místo aktivního odpočinku pasivní relax

Pokud pak patříte k těm, kteří dávají před animačními aktivitami přednost lenošení a relaxu, také si přijdete na své. Velká část horských hotelů dnes disponuje moderními a luxusními wellness centry s bazény, saunami, whirlpooly…  I tady platí, že je během pobytu můžete využívat zdarma, nebo si zdarma užít některé z wellness procedur. A úrovní a kvalitou už se i tady můžeme rovnat se zahraničím.