Jak zůstat v zimě pojízdný a bez starostí?

Je několik oblastí, na které je dobré před tímto obdobím myslet. Kromě zimního obutí je to správná funkce autobaterie a jejího dobíjení. Dnešní vozidla jsou vybavena nejrůznějšími elektronickými systémy, které na akumulátory kladou zvýšené nároky, např. časté používání stěračů, mlhovek a vytápění. V rámci probíhající zimní prohlídky se provádí test autobaterie a kontrola funkce dobíjení.


FORD MOTOR COMPANY, s.r.o.

FOTO: FORD MOTOR COMPANY, s.r.o.

Dalším z kontrolních úkonů je zjištění stavu brzdové soustavy. Tedy nejen brzdových destiček, ale také kotoučů a hladiny brzdové kapaliny. Pouze správné a účinné brzdění je základním předpokladem pro zvládnutí náročnějších jízdních situací.

V neposlední řadě je dobré zaměřit se na čistý výhled z vozidla, který nám zajistí správně fungující stěrače. Nové stěrače perfektně přilnou k čelnímu sklu a díky tomu efektivně odstraní nečistoty ze zorného pole řidiče.

Na všechny zmíněné nejdůležitější komponenty nyní Ford poskytuje 10 % slevu.

Pokud stále ještě váháte, jestli přijet na zimní prohlídku k autorizovanému dealerovi Ford, podívejte se na krátké video Honzy od Forda, který Vám názorně předvede, jak se o Váš vůz umíme postarat.