Barevný beton je moderní beton pohledové kvality, který stavbě vtiskne originální vzhled. Vyrábí se v  téměř nekonečné škále odstínů. Při jeho probarvování se nejčastěji používají červené, hnědé, černé, případně žluté pigmenty na bázi barevných oxidů železa. Méně běžné jsou pigmenty bílé, modré a zelené. Na konečný barevný odstín betonu mají vliv i další jeho složky, a to odstín použitého cementu a zabarvení kameniva.

Barevné pigmenty

Barevné pigmenty, kterými se probarvuje beton

COLORCRETE je barevný architektonický beton ze sortimentu skupiny Českomoravský beton, jednoho z nejvýznamnějších výrobců betonu na našem trhu. Složení je navrženo s ohledem na jednoduché zpracování a dobrou zatékavost betonové směsi. Díky tomu je možné s jeho využitím realizovat i velmi složité tvary a detaily pohledových ploch.

Pro interiér navrhli architekti schodiště z černého leštěného betonu

Pro interiér navrhli architekti schodiště z černého leštěného betonu

Při výrobě je kladen důraz na kvalitu jednotlivých složek betonu a pigmentů, které ovlivňují barevnou stálost a finální vzhled povrchu. Pro dosažení vysoké kvality barevné pohledové plochy je důležitá i spolupráce mezi výrobcem a architektem nebo investorem, na základě jejich požadavků se probarvené betony COLORCRETE navrhují. Zdarma je poskytována konzultace s technologem. Více na www.transportbeton.cz.

Cembrit

Barevný beton se uplatní při realizaci originálních podlah