Bolí vás hlava? Vytrhněte si pár vlasů, smíchejte je s vlastní močí a povařte. Můžete taky zamrmlat nějaké to Abrakadabra, ať mě nebolí hlava. Zdá se vám to nechutné? Nevěříte, že by vás potom hlava bolet přestala? Ale ve středověku tak čarodějnice migrénu opravdu léčily! Patrně pochopily, že metoda starých Inků - vyvrtat do lebky centimetrovou dírku a tak umožnit zlým démonům, aby z hlavy vyletěli - nepomáhá.

Bolí vás hlava? Vezměte si prášek proti bolesti, vždyť medicína tak pokročila... Ničíte si játra, při dlouhodobém užívání vám léky přestanou zabírat a hlava vás bude bolet za pár dní znova a za týden znova, bude bolet stále více a stále déle. Věřte, chováte se podobně jako pacienti středověkých čarodějnic! To snad spíš dejte na ty Inky.:))

Bolí vás hlava? Zadejte na internetu www,bolestihlavy.cz. Hlava vás sice nepřestane bolet okamžitě, ale dozvíte se, jak se migréna léčí moderně. A za pár dní se vám uleví.

 "Čo bolí, to prebolí" u migrény neplatí

Bolesti hlavy patří k nejčastějším zdravotním potížím lidí. Jejich nejtěžší forma - migréna - se zatím úplně vyléčit nedá. U této nemoci opravdu neplatí, že co bolí, to přebolí. U neléčené migrény jsou bolesti čím dál tím silnější, čím dál tím déle trvají, ale hlavně - stále častěji se opakují. Postižený pak snadněji spočítá dny, kdy ho hlava nebolela, než ty, které protrpěl v ukrutných mukách.

Lékaři informují: Kvůli bolestem hlavy k nám do ordinací lidé nechodí. Proč? Snad proto, že bolest hlavy je nemoc velice běžná a velice rozšířená. Ve veřejnosti přetrvává nesprávná domněnka, že lékař jim nic jiného než prášky na bolest nepředepíše. Nejeden přiznává, že k lékaři nejde i proto, aby se nedozvěděl, že musí přestat kouřit, pít alkohol a stresovat se a musí začít zdravě jíst, sportovat atd. Vždyť to znáte. Lékaři varují: Přesně toto vám řekneme.

Moč, vlasy, díra a analgetika ne. Tak co tedy?

Migréna je nemoc na celý život. Ale její projevy - těžké pulzující bolesti v polovině hlavy, nevolnost, zvracení, zvýšená citlivost na světlo, hluk a zápach - se odstranit dají. Nikoliv však volně prodejnými prášky proti bolesti. Nové léky na migrénu se nazývají triptany. Po jejich užití vás hlava určitě přestane bolet, navíc přímo zasahují do mechanismu vzniku migrény a tím ji potlačí. Předepsat je může neurolog. Objednat se k němu můžete i středověkým způsobem - osobně.

Na www,bolestihlavy.cz se to ovšem dá on-line. Stačí méně než deset kliknutí a trvá to desetkrát kratší dobu než najít telefonní číslo nejbližšího neurologa, vytočit ho, dovolat se a domluvit se se sestrou. A nemusíte si ani vytrhávat vlasy nebo vrtat hlavu...