Substituční šifrovací metoda

Jednou z možností, jak se pokusit zašifrovat sdělovanou informaci, je hovořit ve vlastním jazyce, který kypí jinotaji a novotvary. Těmi je třeba prošpikovaná současná kauza kolem zadržení Jany Nagyové, která vedla k pádu vlády Petra Nečase. Jiné známe z nahrávek telefonních hovorů bývalého tajemníka sociálnědemokratických premiérů Zdeňka Doležela, které v roce 2007 pořídila tajná služba. A šifry jako „kapříci“ se staly téměř legendou díky korupční kauze spojené s českým fotbalem. Čas ukáže, zda je metoda účinná, zatím se ale zdá, že nestačí…

šifra

dešifrovaný text

krtečci

agenti vojenské rozvědky

pan Nejvyšší

Premiér v demisi a bývalý předseda ODS Petr Nečas

pán, co má umělého psa

bývalý šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda

venčení psů

použití vojenských zpravodajců ke sledování osob

ten hlavní

exposlanec ODS Petr Tluchoř

kapříci

úplatky ve fotbale

pět na stole v českých

žádost o peníze

Šifrování s technologií Cryptosmart

Na rozdíl od prvního způsobu šifrování, je systém s názvem Cryptosmart, mnohem sofistikovanějším a života schopnější způsobem, jak si ochránit cenné informace.

Technologie Cryptosmart s pomocí šifry AES 256 bitů šifruje hlasovou komunikace, sms, kontakty, výpisy volání, soubory a fotky. Jen výpočet, potřebný k rozluštění AES šifry, by trval mnohem déle, než je celkové stáří vesmíru. Systém je certifikován dle standardu EAL4+ - nejvyšší možné úrovně certifikace pro komerční využití.

Oddělení výrobce systému, kterým je francouzská společnost a poskytovatele služeb šifrovaného volání, společnosti PROBIN s.r.o. je zárukou maximální míry diskrétnosti a bezpečnosti probíhajících hovorů.

Systém Cryptosmart je kompatibilní s operačním systémem Android, konkrétně je určen pro telefony Samsung Galaxy S III. Hlavní výhodou této kombinace je možnost maximálního možného zabezpečení, při zachování uživatelského komfortu, který poskytují chytré telefony.

Cenu vašeho bezpečného volání získáte zde