Marušce, naší mladé parádnici, koupím zimní koženou bundu, takovou tu s beránkem dovnitř. Lukáš, synátor, patnáctiletý rocker, dostane – trochu se praštím přes kapsu – elektrickou kytaru. Ta bude tak za osm, devět tisíc, přece mu nekoupím nějakou šunku. Slušně hraje na klavír a po kytaře touží už roky.

Děda dostane pár knížek, snad seženu něco od Rex Stouta, miluje totiž detektivky s Nero Wolfem a k tomu předplatný na Svět motorů a moje matka, jako obvykle, vlnu na pletení. Nechce už léta nic jiného a my, upřímně řečeno, nechceme nosit její příšerný roláky a ještě příšernější palčáky, ale ona už jiná nebude.

Tchánové dostanou zase poukaz do lázní, do Poděbrad. Stejně jako vloni a předloni. A je to, plánoval jsem. Žádnej stres.

Orientální Rasulbath je dokonalou detofikační očistou pro vaše tělo

Orientální Rasulbath je dokonalou detofikační očistou pro vaše tělo

Nic se nezdaří podle plánu, říká klasik. Ve středu k „doktorovi“ jsem nešel, protože přijeli pánové z Paříže a já se musel s těma žabožroutama tahat po Praze až do půlnoci. Nevadí, říkal jsem si, v pátek to zvládnu.

V pátek jsem dodělával rozpočet na příští kvartál a v pět hodin jsem neměl vůbec nic. Šéf stál nade mnou a ječel , že jsem to měl odevzdat do desátého. Dost velkej průšvih!

Ve čtvrt na šest, v momentě největšího zoufalství, padl můj zrak, zvlhlý představou dárků chybějících pod stromečkem, na PROČ NE z něhož na mne koukala hezká holka s nějakým frajerem ve whirpoolu a nabízela úžasné pobyty v Resortu Svatá Kateřina.

Zimní pohádka v Resortu Svatá Kateřina je

Zimní pohádka v Resortu Svatá Kateřina

Bomba! Maruška dostala víkendovou Školu líčení a Lukáš Víkend pro chlapy. Mým rodičům jsem koupil balíček S úsměvem a bez stresu a tchánům Čas hýčkání a pohody. Manželka - říkám vám, to byla super trefa do černýho: desetidenní Dny štíhlé linie. Není úplně kulatá, ale srnka to zrovna není. Odjela hned v lednu, zhubla tam čtyři kila já měl v Praze taky deset dnů čas hýčkání a pohody.

Romantická koupel v jacuzzi pod hvězdami a s láhví sektu

Romantická koupel v jacuzzi pod hvězdami a s láhví sektu

Nejlepší na tom vánočním nákupu bylo, že jsem dárkový certifikát pořídil za pár minut, po mailu a zaplatil jsem až po Novým roce.