Doporučené články

Vědci, kteří se zabývají studiem povahy barev, zjistili, že barvy je možné přiřadit našim povahovým vlastnostem. To znamená, že osobnost je možné popsat podle barev, které člověk upřednostňuje.


Červená: Jestliže potřebujete dodat sílu nebo dnes tak často používaný termín "vitalitu", oblékněte se do červené. Červená probudí vaše skryté zdroje energie k životu. Lidé, kteří mají rádi červenou, jsou obvykle odvážní, sebejistí, laskaví, spontánní, čestní, extrovertní se silnou vůlí.

Oranžová: Oranžová je barvou štěstí a je charakteristická pro ty, kteří si užívají každý okamžik svého života. Lidé, kteří mají oranžovou rádi, jsou obvykle veselí, nezávislí, motivovaní a velice všestranní.

Zelená: Tato barva vyjadřuje obrodu, která je příznačná pro všechny etapy a situace života. Pokud rádi nosíte zelenou, potom jste pravděpodobně vnímaví, skromní, máte rádi přírodu.

Modrá: Tato barva znamená čistou energii. Modrou nosí rádi lidé s dobrými komunikačními schopnostmi. S modrou barvou jsou spojovány vlastnosti jako idealismus, silný smysl pro spravedlnost a empatie.

Žlutá: Lidé, kteří mají v oblibě žlutou barvu, jsou obdařeni bohatou fantazií, vysokou inteligencí a vysokou úrovní duševní energie. Žluté oblečení vyzdvihuje kreativní složku osobnosti a zvyšuje sebedůvěru.

Indigová modř: Lidé, kteří mají tuto barvu rádi, jsou obvykle idealisté, kteří za všech okolností hledají pravdu. Tato barva často přitahuje osoby se zájmem o mystické a spirituální jevy.

Fialová: Lidé inklinující k této barvě jsou obdařeni kreativitou a uměleckými sklony. Fialovou mají rádi silné osobnosti s uměleckým nadáním.

www,pantene.cz