Vědci, kteří se zabývají studiem povahy barev, zjistili, že barvy je možné přiřadit našim povahovým vlastnostem. To znamená, že osobnost je možné popsat podle barev, které člověk upřednostňuje.


Červená: Jestliže potřebujete dodat sílu nebo dnes tak často používaný termín "vitalitu", oblékněte se do červené. Červená probudí vaše skryté zdroje energie k životu. Lidé, kteří mají rádi červenou, jsou obvykle odvážní, sebejistí, laskaví, spontánní, čestní, extrovertní se silnou vůlí.

Oranžová: Oranžová je barvou štěstí a je charakteristická pro ty, kteří si užívají každý okamžik svého života. Lidé, kteří mají oranžovou rádi, jsou obvykle veselí, nezávislí, motivovaní a velice všestranní.

Zelená: Tato barva vyjadřuje obrodu, která je příznačná pro všechny etapy a situace života. Pokud rádi nosíte zelenou, potom jste pravděpodobně vnímaví, skromní, máte rádi přírodu.

Modrá: Tato barva znamená čistou energii. Modrou nosí rádi lidé s dobrými komunikačními schopnostmi. S modrou barvou jsou spojovány vlastnosti jako idealismus, silný smysl pro spravedlnost a empatie.

Žlutá: Lidé, kteří mají v oblibě žlutou barvu, jsou obdařeni bohatou fantazií, vysokou inteligencí a vysokou úrovní duševní energie. Žluté oblečení vyzdvihuje kreativní složku osobnosti a zvyšuje sebedůvěru.

Indigová modř: Lidé, kteří mají tuto barvu rádi, jsou obvykle idealisté, kteří za všech okolností hledají pravdu. Tato barva často přitahuje osoby se zájmem o mystické a spirituální jevy.

Fialová: Lidé inklinující k této barvě jsou obdařeni kreativitou a uměleckými sklony. Fialovou mají rádi silné osobnosti s uměleckým nadáním.

www,pantene.cz