Tento druh jógy je u nás ojedinělý a nabízí ho pouze Resort Svatá Kateřina na Vysočině a studio Fitlight v Praze. Jóga bez tíže je cvičení jógových pozic ve speciální síti. Lekce je rozdělena na dvě části. První je zaměřena na cvičení a správnou techniku jógových pozic a druhá část má terapeutické účinky, kdy vlivem gravitace dochází k jemnému protažení páteře.

Jóga - Resort Svatá Kateřina

Jóga - Resort Svatá Kateřina

Cvičení jógy bez tíže je naprosto bezpečné. Síť s úchyty je vyrobena ze speciálního materiálu podobně jako padák. Systém připevnění sítě do stropu je pevný a otestovaný zátěžovou zkouškou s pravidelnými kontrolami. Během lekce se učíte postupně využívat síť, která slouží jako podpora a vy se můžete zavěsit třeba hlavou dolů a užít si nádherný pocit uvolnění páteře. Svaly jsou zapojovány jiným způsobem, tělo je střídavě hlavou nahoře a dole a mozek se tak učí pracovat s větším přísunem krve. To přináší příjemnou únavu. Každý sám sebe určitě mile překvapí, jak díky síti zvládne i obtížné pozice, které normálně nezvládá. Před cvičením je nutné 2 hodiny nejíst a vzít si vhodné oblečení: pružné přiléhavé kalhoty, nejlépe s délkou pod kolena a na začátek triko s dlouhým rukávem.

Fly-yoga

Fly-yoga

Fly yoga se nedoporučuje těhotným ženám, osobám s vysokým krevním tlakem, s problémy se srdcem nebo se zeleným zákalem. Zdravotní účinky jsou stejné jako u klasických obrácených pozic: cvičení pomáhá při bolesti zad, stimuluje činnost mozku, lymfatického systému, imunitního systému a trávení pomáhá odstranit problémy s nespavostí, náladovostí a depresemi. Je to příjemný způsob relaxace a cvičení. Vyzkoušejte jógu bez tíže a budete mít pocit, že vaše svaly pracovaly jinak, vaše páteř je báječně protažena, a budete se cítit skvěle!