Jako první je začala v minulém roce masově nabízet Česká spořitelna a pro platby bezkontaktní kartou jsou již dnes vybaveny statisíce jejích klientů a celá řada obchodů. Díky moderní technologii stačí pouze přiložit kartu k bezkontaktnímu terminálu, kde se ozve „píp“… a máte nakoupeno.

„Bezkontaktní karty jednoznačně zvyšují komfort našich klientů,“ říká Ing. Miloslav Křečan, ředitel kartového centra České spořitelny. Většina nově vydávaných debetních karet České spořitelny je již bezkontaktních.

Žádné zdržování u pokladny

Bezkontaktní karty jsou ideální pro malé každodenní nákupy o pár položkách, při kterých se rozmýšlíte, jestli raději zaplatit kartou, nebo v hotovosti. S bezkontaktní kartou se váš nákup urychlí. Nemusíte cinkat mincemi ani zadávat PIN na terminálu, jen kartu k terminálu přiložíte. To je celé.

„Bezkontaktní kartu znám ze zahraničí, tak jsem se na ni těšila. Když kartou platím, už nemám u pokladny provinilý pocit, že zdržuji lidi, kteří stojí za mnou,“ popsala své pocity pětatřicetiletá Irena P., jedna ze spokojených majitelek bezkontaktní karty.

Jednoduché, rychlé a hlavně bezpečné

Limit pro bezkontaktní karty je nastaven na 500 korun, u dražších nákupů můžete také zaplatit bezkontaktně, je ale třeba zadat PIN. Po několika bezkontaktních platbách bez zadání PIN můžete být požádáni o vložení karty do terminálu a zadání PIN. Navíc v případě odcizení a prokazatelného zneužití karty, dojde-li k němu při bezkontaktní platbě bez zadání PIN, získáte peníze zpátky. To s hotovostí z ukradené peněženky se nesetkáte už nikdy.

A kde můžete bezkontaktně zaplatit? K prodejnám SPAR a INTERSPAR, pražským Kauflandům, potravinám Flosman, prodejnám C&A, bauMax, knihy Dobrovský, kinům Cinema City či lékárnám Dr. Max přibyly v červnu obchody OBI a supermarkety Billa a Penny Market. Více o bezkontaktních platbách se dozvíte na www.jakplatitkartou.cz.