Certifikace Baby Friendly  má zajistit, že se v hotelu lze bez obav ubytovat s dětmi a využívat s nimi i restaurační zařízení a další služby, které pobyt a starosti rodičům ulehčí. Aby se romantický rodinný výlet nezvrhnul v zážitek naplněný dětským vztekáním a lamentováním rodičů, sáhněte pro tentokrát po některém z hotelů s tímto certifikátem. Nevyhnete se sice odpovědím na otázku „kdy už tam budem?“, o všechno ostatní ale bude postaráno.

Baby Friendly jídlo i zábava

Donedávna nechávaly hotely problém cestování s dětmi zcela bez povšimnutí. Konkurenční boj o klienta však přinesl zajímavý výsledek – ubytovací zařízení, která tuto situaci chtějí změnit, provádějí rozsáhlejší úpravy, aby své služby zlepšily a mohly tak mladé rodiny s dětmi oslovit.

Zatímco rodiče odpočívají, děti si hrají…

Zatímco rodiče odpočívají, děti si hrají…

„Víme, jaké služby si naši zákazníci přejí a jaké čerpají či poptávají. Jasnou volbou tak bylo sestavení seznam věcí, které mladé rodiny na cestách, nebo třeba prarodiče s malými dětmi potřebují, a ten se stal základem naší zlepšené nabídky," říká generální ředitel hotelového řetězce, jehož součástí jsou hotely s touto certifikací .

 A co všechno v Baby Friendly hotelu najdete?
- snadný přístup k hotelu
- vybavený dětský koutek
- animační program
- hlídání dětí za úplatu
- základní dětská hygiena dostupná na recepci
- možnost zapůjčení dětské chůvičky s větším dosahem a nočníku
- deskové hry a dětské filmy na DVD pro větší děti
- dětské sedačky a podsedáky v hotelové restauraci
- dětské menu a prostírání
- možnost ohřátí jídla, zakoupení dětské výživy
- dětské postýlky

Děti se v hotelech bez problémů nají – dostanou automaticky sedačku, speciální dětské jídlo a také možnost kdykoli odběhnout do dětského koutku. Děti tu jsou každodenní součástí hotelového dění a proto nad nimi nikdo nebude ohrnovat nos. Často je také připraven dětský animační program, který malé potomky zabaví a nechá tak rodiče na chvíli odpočinout.

Program Baby friendly hotelů myslí i na nejmenší děti.

Program Baby friendly hotelů myslí i na nejmenší děti.

Lázně i hory: S dětmi kam vás napadne

Zatím se nabídka dětských hotelů omezuje na nejnavštěvovanější letoviska jakou jsou Krkonoše, Mariánské lázně nebo Brno. Útočiště s certifikátem Baby Friendly ale najdete i na Vysočině a o certifikát se ale ucházejí i další zájemci, takže se nabídka vhodných zařízení postupně zvyšuje.

Velmi oblíbenou službou Baby Friendly hotelů je také hlídaní dětí. Pramen Labe nebo výhled ze Sněžky děti po náročném pochodu moc neocení. „Výstup k pramenu je dost náročný sám od sebe. Ale s malými dětmi je to za trest,“ říká pracovník krkonošského hotelu a dodává: „Proto jsme přistoupili na pravidla Baby Friendly programu a nabídli rodičům možnost děti pohlídat. V dětském koutku pro ně máme připravené hračky a animátor nebo chůva jim obstará vhodnou zábavu.“ Certifikát totiž zajišťuje, aby byla v hotelu služba (většinou placená), která dítě pohlídá, zatímco rodiče zdolávají kopce.

Dovolená s dětmi už nebude utrpením – stačí vyrazit do Baby Friendly hotelu

Dovolená s dětmi už nebude utrpením – stačí vyrazit do Baby Friendly hotelu


Restaurace, kde jsou děti vítány

Na děti se nehledí skrz prsty ani v hotelových restauracích. Naopak – Baby Friendly hotely vám vyjdou plně vstříc a zajistí dítěti pohodlí, na které je zvyklé. Samozřejmostí jsou sedačky, bryndáky nebo dětské prostírání, k dispozici jsou i dětské příbory. Personál hotelu vám také ochotně ohřeje vaše vlastní jídlo nebo připraví speciální dětské pokrmy.

To je oproti fungování „klasických“ hotelů výrazná změna. Zákaz donášení vlastního jídla do restaurace tu totiž není nic neobvyklého. Pokud navíc rodičům dojde nějaká základní dětská hygiena, můžou pomoc nalézt přímo na recepci. Certifikát Baby Friendly garantuje i tuto službu. Dovolená s malými dětmi tedy nemusí být při výběru vhodného ubytování nebo hotelu až tak velký problém. V mnoha ohledech se blýská na lepší časy a hotely si začínají uvědomovat měnící se nároky a potřeby svých hostů.