I když se to nezdá, novou motivaci a nadšení z práce, lze najít vždycky. Potřebné je pouze odhodlání je hledat. Třeba pomocí personálního serveru společnosti jobpilot.

Na stránkách www.jobpilot.cz  naleznete více než 4 500 pracovních nabídek z České republiky. Jsou-li vám hranice Čech příliš těsné, máte možnost vyhledávat z přibližně 40 000 pracovních nabídek v Evropě. K nalezení vhodné pracovní nabídky je připraven promyšlený systém vyhledávání. Můžete si zvolit jeden či více oborů z dané nabídky a podobně jednu či více lokalit. Inzeráty můžete dále třídit podle druhu pracovního poměru, stáří či jazyku inzerátu nebo oboru firmy. Vybírat můžete třeba jen z vedoucích pozic nebo pozic absolventských. Vyhledávat můžete také fulltextově na základě zadaného slova nebo pomocí seznamu zaměstnavatelů.  

Podle odborníků stačí k ideální práci relativně málo. Zaměstnání, které člověk vnímá jako dokonalé, by mělo být v souladu s jeho povahou a schopnostmi. Opomenuta nesmí být ani motivace a pracovní podmínky. Je zřejmé, že na pracovní spokojenosti se podílí jak zaměstnanec, tak zaměstnavatel. Utříděný názor na ideální práci by měl mít už uchazeč o zaměstnání. Jen tak se vyhne pozdějším přešlapům a práce se stane jeho chloubou.

Co si tedy ujasnit? Samozřejmě přání a cíle. Máte nějaké vysněné povolání? Co vám brání v tom, abyste je vykonávali? Jste schopni tyto překážky odstranit? Odpovídá práce snů vašim schopnostem a dovednostem? Jste schopni o tom přesvědčit případného zaměstnavatele? V čem jste lepší než konkurence? Co vás baví na současné práci? Co naopak nemůžete vystát? To jsou jedny z mnoha otázek, které by vás měly nasměrovat k onomu skutečně ideálnímu zaměstnání. Budete-li na ně schopni pravdivě odpovědět, zvládnete je i při výběrovém řízení.

A ještě něco: než se do hloubání o pracovním ideálu pustíte, nezapomeňte na adresu www.jobpilot.cz. Internet je nejvhodnějším místem pro hledání práce z mnoha důvodů. Jeho informace jsou k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně, každou vteřinu, kdekoliv na světě. V naší službě Můj jobpilot můžete zveřejnit svůj životopis, zaměstnavatelé do něj budou moci nahlédnout v kterékoli denní i noční době. Nebudete-li online vy, inzeráty bude třídit váš vyhledávací profil. Nové pracovní nabídky vám budou chodit do vaší emailové schránky v intervalech, které si určíte.

Všechny služby jsou pro uchazeče o zaměstnání samozřejmě zdarma.

Jak si najít lepší práci I