Úspora nákladů na topení a ohřev vody se odvíjí od typu a značky tepelného čerpadla. K nejúspornějším patří tepelná čerpadla země(voda)-voda. Absolutní špičkou je NIBE F1245. Při použití tohoto typu je možné spotřebu tepelné energie ve srovnání s klasickými systémy na fosilní paliva snížit až o 80 %.

Dalším kritériem výběru je cenová dostupnost. I kvalitní tepelná čerpadla mohou být za přijatelnou cenu. Jako příklad uvádíme NIBE F1226 (typ země(voda)-voda). Kromě překvapivě nízké ceny vyniká jednoduchou instalací, snadnou ovladatelností, moderním designem a tichostí.

Další důležitá vlastnost je tichost. Hluk od čerpadla může negativně ovlivňovat komfort bydlení. Výrobci proto kladou maximální důraz na izolaci, výjimečně tiché je např. NIBE F2300. Je tak tiché, že se budete chodit přesvědčit, zda je v provozu.

Také zmíníme ventilační čerpadla. Řízené větrání udržuje v interiéru optimální teplotu a vlhkost a současně zajišťuje, že vzduch v budově je dokonale hygienický. Zamezuje působení alergenů, hromadění bakterií, virů, plísní a je prevencí vzniku civilizačních onemocnění. Tepelné čerpadlo NIBE F750 poskytuje bezkonkurenční průměrné roční úspory a udržuje zdravé klima v domě.

Více na www.nibe.cz/