Ljuba Krbová se narodila v roce 1958 v Hradci Králové. Po střední škole vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Již za studia na Státní konzervatoři se prosadila v seriálu Zkoušky v dospělosti. Její práce pro televizi je obsáhlejší, hrála ve spoustě televizních filmů a seriálů, z nichž v současné době je to především role Anny Málkové-Liškové v nekonečném seriálu Ulice. Ze starších prací to byly především zapamatování hodná role paní Mádlové v seriálu Třetí patro, vězeňkyně Naďa v čtyřdílném seriálu Přítelkyně z domu smutku nebo role paní Loučné ze seriálu Náměstíčko.
Kromě filmové a televizní práce se také velmi věnuje dabingu, z poslední doby je nejvíce známá role profesorky Sybily Trelawneyové v Harry Potterovi. Hostuje v pražském Divadle Bez zábradlí nebo ve Strašnickém divadle například ve hrách Údolí včel, Zastávka na znamení nebo Kdes to byl(a) v noci.
Ráda pracuje na zahradě, fotí a zabývá se čínským bojovým uměním, konkrétně wu-šu. V roce 2001 se umístila na 14. místě na mistrovství světa v tomto umění v Jerevanu. Kromě toho se také věnuje charitativní činnosti - projekt Múzy dětem.

Jste na kurzu bezpečné jízdy poprvé nebo jste již v minulosti podobný kurz navštívila?
Již v minulosti jsem se rozhodla k návštěvě kurzu bezpečné jízdy u vaší konkurence, tehdy se kurz kvůli technickým potížím centra neuskutečnil. Vzhledem k tomu, že můj muž je motorkář a kurz bezpečné jízdy u vás absolvoval, vřele mi ho doporučil. Neustále jsem návštěvu oddalovala, ale dnes jsem hrozně ráda, že jsem tady a že jsem si vše mohla vyzkoušet na vlastní kůži. Musím říct, že mě velmi příjemně překvapilo moje auto, které dokonale reagovalo na připravené nástrahy. Mé schopnosti řidiče o kterých jsem věděla, se mi potvrdily, naopak ty, které jsem kurzem objevila mi budou užitečnou pomocnou rukou na našich silnicích.

Jak se Vám líbí areál mosteckého polygonu?
Nechci, aby moje odpověď vypadala jako lichocení, ale byla jsem mile překvapena, že jste „luxusní“ polygon, což je strašně fajn, protože zkoušet někde manévry, kde by člověk neměl pocit bezpečí, by nebylo dobré.

Naplnil kurz Vaše očekávání nebo naopak je něco co byste změnila?
Určitě by mi vyhovovalo si daný úkol nejdříve projet, protože někdy jsem šla do úkolu a nevěděla jsem, co se bude dít. Na druhou stranu si říkám, že je to vlastně dobře, protože na silnici „krizovka“ také nebude připravená. Do poslední chvíle také nevíte, že za druhou zatáčkou je připravené divoké prase, které je rozhodnuté vám přeběhnout přes cestu v dešti či mlze.

Jako herečka určitě hodně cestujete, věříte, že Vám získané zkušenosti ulehčí cestu?
Přes zimu cestuji určitě hodně. Musím se přiznat, že jsem opatrný řidič, jsem taková typická řidička, která nepotřebuje agresivně předjíždět, která má ráda klidnou jízdu. Vždycky jsem jezdila v malých autech, poslední auto jsem si na naléhání muže koupila silnější, dokonce sportovní verzi a překvapilo mě, že to na mě mělo opačný účinek, jezdím nejklidněji, jak jsem kdy jezdila. Vím o síle mého vozu a spoléhám na ni v okamžiku, kdy ji potřebuji využít, to znamená při předjíždějícím manévru, zvlášť do kopce. Vím co v tom autě je, ale jinak nemám potřebu si na silnici dokazovat jak jsem dobrá, jak jsem rychlá. Naopak mám pocit, že když jste takový defenzivní řidič, že vlastně to silnější auto stačí jako vaše prezentace a nemusíte to dohánět riskantním způsobem jízdy. Každopádně jsem byla překvapená z toho, kolik jsem se toho dozvěděla nejen o autě, ale o sobě jako o řidiči.

Doporučila byste tento kurz i svým kolegům či ostatním řidičům?

Nemám ráda, když se něco nařizuje, ale doporučení bych rozhodně dala. Já bych nechtěla, aby to bylo povinné, neboť u toho co je povinné se člověk instinktivně naježí a má snahy se k tomu vyhnout, ale určitě jak jsem zmínila, bych tento kurz doporučila.

Chcete také navštívit mostecký polygon a absolvovat kurz bezpečné jízdy nebo jen udělat radost někomu ze svých blízkých? Pak určitě neváhejte a navštivte internetové stránky www.polygon-most.cz, kde máte možnost se do kurzu bezpečné jízdy zaregistrovat nebo sobě či svým blízkým zakoupit dárkový poukaz na kurz bezpečné jízdy ke kterému zdarma dostanete vstupenku do Paddocku na dva závodní víkendy.