Výkonná a spolehlivá bazénová filtrace vám pomůže zbavit se rychle a snadno všech nečistot, aby vám pobyt ve vodě nic nepokazilo. Už dávno neplatí, že písková filtrace pro nadzemní bazény je příliš nákladná a nedostupná. Nejoblíbenější model představuje písková filtrace ProStar4, která je vhodná pro všechny druhy nadzemních bazénů do objemu 20 m3. Filtrace má průtok 4 m3 za hodinu.

Připravte se na léto již nyní. Marimex pro vás připravil bazény v akci.

Jak funguje písková filtrace

Písková filtrace zachycuje nečistoty pomocí křemičitého písku. Skládají se z nádoby, ve které je náplň umístěna. Filtraci dále tvoří výkonné čerpadlo se sítem zachycujícím velké hrubé nečistoty a ventil, který může být čtyřcestný nebo šesticestný.

Čerpadlo nasává bazénovou vodu do vícecestného ventilu. Odtud míří voda do vrchního prostoru nádoby, proteče skrz písek a zbaví se jemných nečistot. Ze spodní části filtrační nádoby se voda pomocí ventilu dostává zpět do bazénu, už čistá.


Jaké výhody má písková filtrace

Hlavní výhodou pískových bazénových filtrací je především minimální náročnost údržby. Pískovou náplň filtrace totiž stačí proprat vodou přibližně jednou za týden, samotnou náplň pak stačí vyměňovat po 2 až 3 letech.

Protože má písková filtrace vysokou účinnost, je výkonnější a umožňuje připojit k filtraci i další příslušenství. Můžete tak prakticky bez nákladů ohřívat vodu v bazénu pomocí solárního ohřevu nebo bazén ještě lépe čistit za pomocí bazénového vysavače.

A co ocení především rodiny s dětmi, díky použití pískové filtrace - třeba právě osvědčeného modelu ProStar 4 - můžete minimalizovat množství bazénové chemie. Nejen, že provoz bazénu se stane ekonomicky méně náročným, především ale nebude hrozit podráždění citlivé dětské kůže nebo sliznic. Přestože se výrobci samozřejmě snaží o to, aby bazénová chemie nebyla zdravotně závadná, případy alergické reakce nelze bohužel úplně vyloučit nikdy.

Relativní nevýhodou může být jen o něco vyšší pořizovací cena ve srovnání s alternativními kartušovými filtracemi. Ty však kvůli nižšímu výkonu neumožňují připojovat k filtraci další zařízení, jejich údržba je náročnější, kartušová vložka se musí pravidelně vyměňovat. Především ale filtrování vody není tak efektivní a vyžaduje použití většího množství bazénové chemie. Kartušové filtrace jsou tedy vhodné pouze pro menší nadzemní bazény.

Více na Marimex.cz