Z průzkumu provedeného mezi členy klubu IKEA FAMILY vyplynulo, že v 92 % českých domácností tráví v kuchyni více času ženy, které vaří a obstarávají většinu domácích prací. Zajímavé ale je, že na otázku, zda vaří lépe ženy či muži, pouze 65 % respondentů odpovědělo, že ženy jsou v přípravě jídla lepší. Za zmínku určitě stojí také fakt, že světově známí šéfkuchaři jsou převážně muži.

IKEA se proto snaží splnit sen všech žen a dokázat, že i muži umí vařit. Z párů, které se do 28. dubna 2010 přihlásí na webové stránce společnosti IKEA věnované speciálně kuchyním, bude vybráno deset šťastných, které budou mít neopakovatelnou příležitost strávit odpoledne vařením ve zvoleném  obchodním domě IKEA pod vedením známého šéfkuchaře. Zatímco muži budou předvádět své kulinářské schopnosti v kuchyni, ženy převezmou mužskou roli a zúčastní se několika zábavných her, které pro ně budou v IKEA připraveny.

Přesvědčte svého partnera a přihlaste jej do soutěže. Je načase zjistit, zda náhodou nežijete pod jednou střechou s dosud neobjeveným kuchařským mistrem!

I když jsou to především ženy, kdo tráví v kuchyni nejvíce času, kuchyně je také hlavním místem, kde se setkává celá rodina. Proto je velmi důležité, aby byla pohodlná a funkční, bez ohledu na velikost. Základním kamenem pro vytvoření pohodlné a praktické kuchyně je její správné naplánování. Vhodným pomocníkem může být plánovací program IKEA, který vás jednoduše provede všemi kroky od zadání rozměru kuchyně, přes výběr nábytku až po doplňky. Naleznete ho volně ke stažení na www.ikea.cz/vysnenakuchyne.

Na stejné webové stránce navíc můžete návrh své vysněné kuchyně přihlásit do soutěže a s trochou štěstí vyhrajete hlavní cenu 100 000 Kč, díky níž se vaše vysněná kuchyně stane skutečností. Kromě toho budou tři nejlepší návrhy kuchyně z každého týdne soutěže oceněny sadou hrnců IKEA 365+.