Pokořit světový rekord je snem každého závodníka. Ale rekordy nepadají pouze ve sportu. Mohou vznikat třeba na lopatkách turbín v elektrárnách. Nevěříte? Jedno z takovýchto „nej“ padlo v elektrárně v německém Irschingu, kde běží v testovacím provozu nejúčinnější plynová turbína na světě od společnosti Siemens.

V kombinaci s parní turbínou zapojenou v sérii je možné dosáhnout celkového výkonu až 530 megawattů. Účinnost má vyrůst až na 60 procent, což je o dvě procenta víc, než bylo dosaženo doposud. Díky takové účinnosti se sníží emise CO2 až o 40 000 tun ročně.

Využití různých zdrojů energie je jednou z odpovědí koncernu Siemens na nejobtížnější otázky současného světa. Siemens své produkty, řešení a služby člení do tří sektorů: Industry, Energy a Healthcare. Sektor Industry nabízí produkty a řešení pro průmyslovou a veřejnou infrastrukturu, sektor Energy spojuje produkty a řešení pro oblast výroby, přenosu a rozvodu energie a sektor Healthcare nabízí produkty a řešení pro zdravotnictví.

Více na www.siemens.cz.