Morales, který se v těchto dnech přesunoval z kontinentu na kontinent na svém prvním zahraničním turné, zaujal některé sdělovací prostředky spíše tím, jak se obléká při setkáních s hlavami států a monarchií než svými plány znárodnit bolivijské přírodní zdroje. 

Na četných oficiálních snímcích je zachycen, jak se vřele zdraví se svými partnery z Číny a Jižní Afriky až po španělského krále, přičemž vždy má na sobě svetr z jemné vlny alpaky. Morales, který vyrostl v extrémní chudobě a do politiky se propracoval s tím, že se bude snažit zajistit lepší osud pro utlačovanou indiánskou většinu, se ke svým prostým kořenům stále hlásí. Jediný snímek, na němž má oblek a kravatu pochází z roku 1977. 

Jeho oblíbeným oděvem jsou černé džíny Wrangler, košile s krátkým rukávem a tenisky. Nicméně od té doby, co byl zvolen prezidentem Bolívie, začal nosit elegantní koženou bundu, pohodlné kalhoty a samozřejmě svetr - například červenomodrý s bílými pruhy. 

Mexický deník Reforma věnoval celou stránku jeho fotografiím, nad nimiž prý může čtenáře napadnout, jestli během cesty narazil na prádelnu. "Pro Bolivijce je to jemný svetr z alpaky, která je bolivijským exportním artiklem. Pro španělský tisk je to urážka dobrých zvyků." 

V Paříži Morales působil poněkud kosmopolitněji; na setkání s prezidentem Jacquesem Chirakem si vybral koženou bundu, kterou později stejně sundal a odhalil opět košili s krátkým rukávem. Francouzský prezident byl samozřejmě v tradičním obleku s kravatou. Se spřízněnou duší se Morales jaksi nesetkal, dokud nedorazil do Jižní Afriky, kde ho sevřel do náručí její prezident Thabo Mbeki v uvolněném khaki rouchu. 

Portugalský spisovatel oceněný Nobelovou cenou José Saramago odmítl kritiky Moralese na politickém fóru v Madridu s tím, že takové řeči odrážejí "hloupou pýchu civilizovaných zemí".  Vskutku hloupé, prohlašuje návrhářka Beatriz Canedová Patinová, která vede luxusní módní salón v La Pazu a vášnivě obhajuje bolivijskou přízi.  "Děláte si legraci? Považujeme alpaku za jednu z nejjemnějších přízí na světě. Je velmi lehká, má 24 přirozených barevných odstínů. Svrchník vám může vydržet 30 až 40 let bez těch protivných žmolků a je přirozeně voděodolný," vypočítává vlastnosti vlny z této lamy. 

Dokonce i v bolivijských médiích se objevují nekončící spekulace o tom, co si Morales oblékne na svou oficiální inauguraci 22. ledna: oblek? pončo? černé džíny značky Wrangler?  "Aby byl muž elegantní, nemusí si nutně uvázat kravatu. Pravá elegance přichází zevnitř. Nezáleží na tom, jestli si oblékáte to nejdražší oblečení," upozorňuje Canedová.