Hlavní obsah

Zemřela údajně nejstarší žena světa, bylo jí 116 let

Ve věku 116 let zemřela údajně nejstarší žena světa, Ekvádorka Maria Esther de Capovillaová. S odvoláním na její vnučku a představitele Guinnessovy knihy rekordů to v pondělí oznámila agentura AP. Šestačtyřicetiletá vnučka zesnulé Catherine Capovillaová, která pracuje v americkém Miami, uvedla, že její babička zemřela v neděli kolem 11:00 středoevropského času v nemocnici přístavního města Guayaquil, kde byla dva dny před smrtí hospitalizována.

Zemřela údajně nejstarší žena světa, bylo jí 116 let

Capovillaová, která je jako nejstarší žena světa vedena v Guinnessově knize rekordů, se narodila 14. září 1889, tedy ve stejný rok jako slavný komediální herec Charlie Chaplin či nacistický vůdce Adolf Hitler. V roce 1917 se vdala a v roce 1949 ovdověla.

Robert Young, který je konzultantem Guinnessovy knihy rekordů, uvedl, že její nejstarší ženou a zároveň i člověkem planety se zřejmě stane Američanka Elizabeth Boldenová z Memphisu. Je jí také 116 let, ale narodila se o jedenáct měsíců po de Capovillaové.

Žena měla dvacet pravnoučat a dvě prapravnoučata

De Capovillaová byla nejstarší žijící osobou světa od 9. prosince 2005, kdy ji za ni uznala Guinnessova kniha rekordů na základě údajů, které jí zaslala její rodina.

Tři z pěti dětí de Capovillaové stále žijí, stejně jako 12 vnoučat, 20 pravnoučat a dvě prapravnoučata. Žena nekouřila a nepila tvrdý alkohol. Přísně však dodržovala pravidelné stravování třikrát denně.

Nejstarším žijícím mužem světa zůstává Portoričan Emiliana Mercado Del Toro, kterému bylo před týdnem 115 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků