Hlavní obsah

Zemřela údajně nejstarší žena světa, bylo jí 116 let

Ve věku 116 let zemřela údajně nejstarší žena světa, Ekvádorka Maria Esther de Capovillaová. S odvoláním na její vnučku a představitele Guinnessovy knihy rekordů to v pondělí oznámila agentura AP. Šestačtyřicetiletá vnučka zesnulé Catherine Capovillaová, která pracuje v americkém Miami, uvedla, že její babička zemřela v neděli kolem 11:00 středoevropského času v nemocnici přístavního města Guayaquil, kde byla dva dny před smrtí hospitalizována.

Zemřela údajně nejstarší žena světa, bylo jí 116 let

Capovillaová, která je jako nejstarší žena světa vedena v Guinnessově knize rekordů, se narodila 14. září 1889, tedy ve stejný rok jako slavný komediální herec Charlie Chaplin či nacistický vůdce Adolf Hitler. V roce 1917 se vdala a v roce 1949 ovdověla.

Robert Young, který je konzultantem Guinnessovy knihy rekordů, uvedl, že její nejstarší ženou a zároveň i člověkem planety se zřejmě stane Američanka Elizabeth Boldenová z Memphisu. Je jí také 116 let, ale narodila se o jedenáct měsíců po de Capovillaové.

Žena měla dvacet pravnoučat a dvě prapravnoučata

De Capovillaová byla nejstarší žijící osobou světa od 9. prosince 2005, kdy ji za ni uznala Guinnessova kniha rekordů na základě údajů, které jí zaslala její rodina.

Tři z pěti dětí de Capovillaové stále žijí, stejně jako 12 vnoučat, 20 pravnoučat a dvě prapravnoučata. Žena nekouřila a nepila tvrdý alkohol. Přísně však dodržovala pravidelné stravování třikrát denně.

Nejstarším žijícím mužem světa zůstává Portoričan Emiliana Mercado Del Toro, kterému bylo před týdnem 115 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků