Hlavní obsah

Zákazník zachránil v supermarketu dítě, které přestalo dýchat

Chvíle hrůzy zažívala v neděli Australanka Amy Collardová. Její dvouletá dcera Shaylar totiž přestala při nákupu v supermarketu z ničeho nic dýchat. Po chvilkách paniky, kdy nebylo jasné, jestli se holčička něčím nedusí, ji zachránil dýcháním z úst do úst jeden ze zákazníků. O případu informovala agentura Reuters.

Zákazník zachránil v supermarketu dítě, které přestalo dýchat

Rowan O'Neill zrovna platil v supermarketu v Perthu svůj nákup, když v tom k pokladně přispěchala vyděšená žena se svým dítětem v náručí a žádala o pomoc. O'Neill neváhal a holčičky se chopil.

Napřed si myslel, že se něčím dusí a domnělý předmět se z ní za pomoci jiné zákaznice snažil dostat. Po chvíli přispěchal do obchodu otec dítěte Michael Narkle a společně s O'Neillem se snažil o Heimlichův chvat.

Ani to ovšem nezabíralo, na řadu proto přišlo dýchání z úst do úst, které konečně zabralo. Dítě po zhruba minutě a půl otevřelo oči a začalo opět dýchat. Shaylar byla poté převezena do nemocnice, kde si ji nechali přes noc. Podle lékařů ztratila vědomí kvůli vysoké horečce. Teď už je ovšem doma a daří se jí dobře.

Rodiče batolete řekli v australském televizním pořadu A Current Affair, že jsou O'Neillovi vděční za záchranu života jejich dcery. „Myslela jsem si, že zemře. Měli jsme štěstí, že tam byl,“ uvedla Amy Collardová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků