Hlavní obsah

Z kohoutku tekla hořlavá voda jako v děsivém filmu

Jacob Haughney pracuje na ropných polích nedaleko svého domova v Severní Dakotě v USA. Začátkem tohoto týdne šel po práci do sprchy a okamžitě poznal, že podle pachu a chuti není s jeho vodou něco v pořádku. Aby svou domněnku ověřil, chopil se zapalovače. To, co následovalo, nečekal.

Z kohoutku tekla hořlavá voda jako v děsivém filmu

Své podezření ověřil na tekoucí vodě v umyvadle. Po přiložení zapalovače se voda okamžitě vznítila, a to opakovaně. Zvláštní jev byl vysvětlen záhy. Voda ze studny pana Haughneyho obsahovala vysokou dávku metanu.

„Celá rodina jsme si ve vodě čistili zuby, sprchovali se, myli nádobí. Po nějaké době nám ovšem voda přišla divná a zapáchala, proto jsem ji zkusil zapálit. Když začala hořet, byl jsem trochu nervózní, nechtěl jsem, aby nám explodoval záchod,“ řekl Haughney.

Hořlavá voda se již v minulosti objevila několikrát a obvykle v místech, kde se těží velká ložiska metanu. Při těžbě se občas metan dostane do nedalekých studen a kontaminovaná voda se pak snadno trubkami dostane až do domácností.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků