Hlavní obsah

VyVolení 2: odvázaní, ale velmi nudní

Druhá série reality show VyVolení už má za sebou první hádky, první zúčtování, a dokonce i první soulož. Zatímco první série TV Primy válcovala televizní sledovanost a sledovalo ji průměrně přes půl druhého miliónu diváků, druhá série už lidi tolik netáhne. Dnes v pátek počítáme už osmnáctý den cvrkotu ve Vile, ale diváků se na to dívá stěží polovina, sotva 700 tisíc.

VyVolení 2: odvázaní, ale velmi nudní

Kde je zakopán pes aneb nasytil se národ šmírováním zoufalců, podnikavců a exhibicionistů zavřených za peníze a slávu v akváriu?

Prima nejspíše udělala sama chybu, když druhou sérii nasadila příliš brzy, ocitla se v situaci milence, který se chtěl milovat příliš brzy po předchozím vyvrcholení. Když tentokrát nenastalo očekávané divácké šílení, stáhla televize pořad kromě soboty z hlavního vysílacího času.

Chybí typy jako Vladko a Regina

Navíc dramaturgům VyVolených 2 chybí civilní a přitom výrazné a zajímavé typy, jako byl Vladko, Regina, Petr Zvěřina nebo Hans. Ti před půl rokem předvedli téměř melodramatickou zápletku jako z televizního seriálu, řekněme "Dallasu ze střední školy". Nakonec Vladkův příběh sympatického i šíleného outsidera, který poprvé v životě něco dokázal, prožívali ženské i teenageři.

Docházelo k vášnivým i nenávistným debatám na internetu i na ulici. Současní VyVolení mají za sebou už koupání bez plavek v bazénu, noční tanečky, depky, laškování v sauně, neustávající hovory o sexu, a dokonce první soulož. Prostě všechno, co by patřilo k mládežnickému táboru. Jde zase hlavně o mladé lidi mezi 20 a 30 lety. Karin se musí pořád malovat, Pluto nic neřeší a chtěl by zpropagovat své hiphopové album. Jakub se teď rozhádal se všemi, Marie strašně kalí, Karolína si nevěří a Maruš? Tu kluci nepovažují ani za ženskou.

Ale očividně se všichni mnohem méně stydí, nemají v porovnání s první partou už velké zábrany. K nějakému skupinovému sexu už není daleko, možná se zúčastní na přání diváků i nějaký příbuzný nebo někdo z moderátorů. Nebo že by třeba Michal David?

V televizi se snažili přitvrdit a nabídnout publiku větší exhibicionisty a výstřednější typy - a navíc i jeden milostný pár Petr a Dana. Například lesbička Sanny je nejkorpulentnější soutěžící druhé série, navíc má za sebou dost těžký příběh. Ovšem její srovnání s Vladkem odhalí, proč dvojka je horší jedničky.

Diváci se snadněji vžívají do svých hrdinů, v nichž se mohou trochu sami vidět a poznat nebo kteří předvedou nějaký pořádný konflikt. A tady jsme stále jako na chodbě zvláštní školy jednoduchých a trochu výstředních jedinců.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků