Hlavní obsah
Vydry se nebály vyvolat konflikt s několikrát větším krokodýlem. Foto: Profimedia.cz

Vydry zaútočily na krokodýla. A vyhrály

Většina z nás má vydry za roztomilá chlupatá zvířátka, která jsou vlastně neškodná. Zvlášť když si vybavíme vydří mládě, které se vozí na břiše. Jenže vydry jsou často agresivní a často si troufnou i na krokodýly, jak ukazuje nahrávka ze Singapuru z minulého týdne.

Vydry se nebály vyvolat konflikt s několikrát větším krokodýlem. Foto: Profimedia.cz
Vydry zaútočily na krokodýla. A vyhrály

Poslední důkaz o agresivitě vyder zachytil ve vodách u Singapuru fotograf Jeffery Teo. Konflikt mezi několika vydrami hladkosrstými a krokodýlem se odehrál na počátku září v rezervaci Sungei Buloh Wetland.

Sungei Buloh

[Troubled Waters] - otters vs croc Lucky to see 6 otters at Sungei Buloh Wetland Reserve (SBWR). They were quite far away, may be about 150-200m away from platform 1. At first, didn't realise why they were hesitant to swim across the little man-made island. Then I realised the famous SBWR tailless crocodile (saltie) was in the water. What happened next 10 mins was face-off of 6 otters versus the croc. Eventually, tailless swam away ... Tailless must be feeling sian, thinking "Already 0.1m low tide (4.30 am) washed me out so far from main bridge, then otters must come disturbing me ..." OtterCity Click HD - To watch High-Definition. Music Credits - Bensound #SBWR #SungeiBuloh #Tailess #SingaporeOtters

Zveřejnil(a) Ottercity dne Neděle 9. září 2018

Vydry začaly dorážet na krokodýla, který neměl ocas, a jeho pohyblivost byla tedy velmi omezena. Vydry bleskurychle uhýbaly jeho obrovské tlamě. Skupinka nakonec získala navrch a po deseti minutách plaz raději opustil bojiště. Jak poznamenal server National Geographic, vydry jsou velice teritoriální živočichové, a pokud se cítí ohroženy, neváhají napadnout ani podstatně větší zvířata.

Případy, kdy se vydry střetly s krokodýly, jsou běžné. Teo uvedl, že na stejném místě byl svědkem podobného konfliktu už několikrát.

Případy, kdy vydry napadly aligátora nebo krokodýla, jsou poměrně časté.

Až někdy budete mít pocit, že vydra je příjemné a neškodné zvíře, není špatné si připomenout, že kromě toho, že jsou vydry více než zdatní a nemilosrdní bojovníci, další aspekty jejich povahy nejsou zrovna nejmírnější.

Při páření například samci samice topí nebo bolestivě okusují jejich hlavu, aby je k páření donutili. Jsou zdokumentovány případy, kdy svůj pohlavní pud vydří samci ukájeli stejným způsobem na tuleních mláďatech, která jejich řádění často nepřežila.

Častá úmrtí při páření pak v některých případech vedla k opakujícím se nekrofilním projevům jednotlivých samců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků