Hlavní obsah

Veronika Žilková: Se smrtí jsem neobchodovala

Ve čtvrtek odpoledne Veronika Žilková se svým mužem Martinem Stropnickým vypravila do světa knihu sloupků Dva v jednom. Když jsem se jí zeptala, kdy kniha vznikala, okamžitě se ohradila vůči spekulacím: „Je neuvěřitelné, že v souvislosti s tou knížkou bulvár píše o profitování ze smrti našeho malého Melichara. To je fakt hustý. Já ty své povzdechy psala dávno předtím, než jsem tušila, co mě potká,“ řekla Žilková.

Veronika Žilková: Se smrtí jsem neobchodovala

„Vždyť poslední fejeton se jmenuje Umřel mi tatínek,“ ještě zareagovala na téma, kdy dílo vznikalo.

„My jsme vůbec nezamýšleli udělat z našich fejetonků nějakou knihu. Já psala své postřehy do časopisu a Martin do novin. Ani jeden z nás nemá žádné literární ambice. Nakladatelství se to líbilo, a tak novinové články svázalo do knihy,“ řekla Žilková k titulu Dva v jednom.

„Nejsme žádní literáti, ani si na ně nehrajeme. Jde o novinové články svázané do tvaru knihy.“

Původně si prý myslela, že jde do pražského Paláce knih Luxor jen na autogramiádu. Ale nakonec oba autoři a životní partneři dílo pokřtili.

Konečně volný víkend

Od loňských letních prázdnin právě prožívá Žilková nyní v horském ovzduší první volný víkend. V pátek odjela z Prahy s dvouletou Kordulkou, desetiletým Vincentem a jeho stejně starým kamarádem a se čtyřiaosmdesátiletou maminkou. Volno má poprvé od léta. Zatímco tátu Kordulky čekal v pátek večer v Divadle na Vinohradech premiéra Višňového sadu. „Už jsem Martina viděla, jak v tom hraje, takže jsem s klidným svědomím odjela.“

Má za sebou rok, který znamenal pořádný nápor na nervy. Nejdřív na jaře zemřel profesor Václav Žilka, jehož smrt ale brala vzhledem k věku i jeho zdravotnímu stavu jako přirozený běh života. Pak se dověděla, že dítě, které čeká, je vážně postižené. Malý Melichar svůj krátký život zvládal s pomocí přístrojů. Jeho máma s ním trávila každou volnou chvilku. Na konci listopadu boj prohrál.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků