Hlavní obsah

V troskách zříceného archivu přežil kocour pět týdnů

Pět týdnů poté, co se v Kolíně nad Rýnem zřítila budova historického archivu, našli hasiči pod troskami živou kočku. Podle agentury DPA našla kocoura Felixe náhodou dvojice dobrovolných hasičů, kteří hledali pod troskami historické dokumenty.

V troskách zříceného archivu přežil kocour pět týdnů

"Najít kocoura ještě po takové době živého je skutečně zvláštní událost," řekl mluvčí hasičů. Kocour Felix skončil zaklíněný pod troskami. Když ho hasiči našli, vůbec se nejdřív nehýbal. Poté ale podle mluvčího začal "čile mňoukat" a natahovat všechny čtyři. I když pořádně vyhubl, žádná zranění nemá.

Hasiči předali kocoura jeho majitelce, která bydlela v jednom ze dvou sousedních zřícených domů. Archiv je tehdy strhl s sebou. Žena zvíře okamžitě odnesla k veterináři.

V archivu, který se 3. března propadl do šachty pro výstavbu kolínské podzemní dráhy, byly uloženy vzácné dokumenty. Patřily mezi ně například rukopisy nositele Nobelovy ceny za literaturu Heinricha Bölla, někdejšího kolínského starosty a pozdějšího prvního spolkového kancléře Konrada Adenauera či Karla Marxe a Bedřicha Engelse. Mnohé materiály sutiny zasypaly a poničily. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků