Hlavní obsah
Běhat se muselo v obleku, povoleny byly jen sportovní boty. Foto: Právo

V Praze běžely "kancelářské krysy"

Na čtyřicet úředníků se v sobotu v Praze zúčastnilo už pátého ročníku Běhu kancelářských krys. Povzbuzováni Pražany běželi necelý kilometr ulicemi hlavního města. Kromě toho také soutěžili v hodu šanonem do popelnice, v jízdě na kancelářských židlích a ve šplhu po provaze.

Běhat se muselo v obleku, povoleny byly jen sportovní boty. Foto: Právo
V Praze běžely "kancelářské krysy"

Na regulérnost dohlíželi rozhodčí často ve věku vzbuzujícím úctu a respekt, kteří nepřipouštěli ani drobné porušení regulí. Moderátor, který všechno dirigoval a jeho hlas zněl celým Ovocným trhem se o to více staral o zábavu.

Hitem akce byly telefonické rozhovory moderátora s borci na trati. Diváci je totiž mohli poslouchat z reproduktorů a mnozí se na ně viditelně těšili. Někteří závodníci, hlavně ženy, pro to ale neměli pochopení a dělali, že moderátora neslyší. Z hlasů závodníků bylo patrné, že některým dala zabrat tři čtvrtě kilometrová trať, která vedla z Ovocného trhu Celetnou ulicí kolem Obecního domu, třídou Na příkopě, Havířskou ke Stavovskému divadlu a zpět na Ovocný trh.

Sotva se vydýchali, čekal je hod šanonem do popelnice, který se ukázal být velmi náročnou disciplínou. Moderátor to vysvětloval tak, že současný úředník už šanon prakticky nepoužívá a dat se zbavuje jinak. Maže je totiž z paměti svého počítače. O to více si borci užívali jízdu na kancelářské židli a obětavě zápolili při šplhání s provazem.

Úředníci soutěžili v centru hlavního města.foto: Právo

Závodníci platili startovné 300 korun, uvedl ředitel závodu Pavel Cingl. Nikdo z účastníků ale neodcházel s prázdnou. Vítězové dostali věcné ceny, běžci kancelářské židle v hodnotě 18.000 korun, úspěšní účastníci dalších kategorií poukazy na konzumaci v atraktivních hotelích. Mezi cenami se objevil i manažerský mobilní telefon. Všichni dostali na rozloučenou dárkové balíčky a pozvánku na večerní párty.

Největší celebritou závodu byl pražský radní Petr Štěpánek. Primátor Pavel Bém se omluvil. "Zřejmě nemohl najít polobotky," poznamenal komentátor. Podle ředitele závodu Cingla prý ochořel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků