Hlavní obsah

Učitelka uštědřila slušný direkt žákovi, který si na ni dovoloval

Učitelka výtvarné výchovy na střední škole na Floridě udeřila studenta do obličeje. Celý incident natočil na mobilní telefon jeden ze spolužáků. Sandra Hadsocková byla zatčena za násilí, státní zástupce ovšem rozhodl, že nebude incident hodnotit jako trestný čin. Žák se totiž choval nepřiměřeně.

Učitelka uštědřila slušný direkt žákovi, který si na ni dovoloval

Na videu z 11. května je možné vidět 64letou učitelku výtvarné výchovy v momentu, kdy dvakrát udeřila studenta do obličeje. Takto zakročila poté, co jí student údajně nadával a natlačil ji na stěnu.

Ačkoli v záběru Sandra Hadsocková viditelně chlapce udeřila pěstí, kancelář státního návladního se rozhodla nehodnotit tento případ jako trestný čin.

Následovala jedna rána pěstí a přesněji mířená druhá, která rozrazila studentovi ret. Kolem přihlížející studenti volali: „Proboha! Vždyť nic neudělal. Nemůžete ho praštit do obličeje.“

Byla to sebeobrana

„Donutil mě k tomu,“ uvedla paní Hadsocková.

„Ani jsem se jí nedotkl. Všichni jste to viděli, že jo? Nedotkl jsem se jí,“ zareagoval na to student, kterého média nejmenují.

Podle deníku St Petersburg Times žalobce Brian Trehy řekl, že video neposkytuje dostatečný důkaz, že by Hadsocková nejednala v sebeobraně. Dále uvedl, že incidentu přítomní studenti se shodli na tom, že si jejich spolužák začal a učitelka na to pouze reagovala.

„Nemůžete říct, zda s ní přišel do přímého kontaktu, je ovšem oprávněné věřit, že se to stát mohlo,“ řekl Trehy.

Byla zvolena učitelkou roku

„Byla to správná věc. Bránila jsem se,“ řekla Hadsocková deníku Times. Dále také vysvětlila příčinu konfliktu. Student prý olizoval okno, zanechal na něm sliny a odmítl to na její žádost uklidit. Poslala ho tedy do ředitelny a on jí na to konto začal nadávat.

„Kdyby nic neudělala, možná bychom zde mluvili o zraněních způsobených 64leté učitelce. Neměla v plánu čekat, aby to zjistila,“ řekl učitelčin advokát Ty Tyson.

Student byl vyloučen, ale nebyl zatčen. Hadsocková má čistý trestní rejstřík a minulý rok byla dokonce studenty zvolena nejoblíbenější učitelkou roku. Za celých 22 let své praxe se s podobným případem nesetkala. Doufá tedy, že vedení školy posoudí fakta a její bezúhonnost a ona se bude moci vrátit do třídy. Zatím to ovšem není ani v nejmenším jisté, uvedl deník Daily Mail.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků