Hlavní obsah

Tříletá holčička měla v břiše 105 škrkavek

Tříletá dívenka z indického státu Gudžarát měla ve svém břiše neuvěřitelně početnou kolonii hlístů. Lékaři jí z břicha operativně odstranili 105 škrkavek, které ji téměř zabily.

Tříletá holčička měla v břiše 105 škrkavek

Rodiče Šraddhu Rathodovou přivedli do nemocnice, protože si neustále stěžovala na bolesti břicha. Zděšení na tvářích lékařů bylo patrné poté, co z tenkého střeva batolete vyňali 105 hlístic.

"Tito červi se poměrně běžně nacházejí v zažívacím traktu malých dětí, ale v případě Šraddhy je to číslo skutečně neuvěřitelně vysoké," prohlásil mluvčí nemocnice Pijuš Anajwala.

Holčička se po operaci zotavuje dobře, ale kdyby ji rodiče přivedli jen o pár dní později, možná by nepřežila. Červi ji totiž připravili o všechny důležité živiny a začali její tělo zaplavovat nebezpečnými látkami. "Kdyby ji přivedli o dva dny později, její šance na přežití by byla malá," potvrdil Pijuš Anajwala.

Škrkavka žije v tenkém střevě, kde odebírá tělu živiny. Dosahuje délky 15 až 40 centimetrů podle pohlaví, samičky jsou delší. Vajíčka se dostávají do těla s fekálně znečištěnou stravou.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků