Hlavní obsah

Student postavil auto ze 4 000 plechovek od piva

Třiadvacetiletý student školy designu Jack Kirby postavil obdivuhodnou skulpturu. Z více než čtyř tisíc plechovek od piva sestavil Angličan model auta 1965 Ford Mustang v životní velikosti. Snaživý student "musel" pít čtyři plechovky Budweiseru denně po dobu tří let, aby se ujistil, že bude mít dostatek stavebního materiálu.

Student postavil auto ze 4 000 plechovek od piva

"Byla to opravdu těžká práce. Myslím, že si dám několik plechovek na oslavu," řekl se smíchem Kirby. Studuje školu umění a designu nedaleko svého domova v Hatfieldu v hrabství Hertfordshire. O nadšeném konzumentovi piva a amatérském "staviteli aut" informovali v tomto týdnu britské servery.

Zástupci firmy Budweiseru nezaháleli a velmi rychle přispěchali s oficiální gratulací. "Chtěli bychom Jackovi poblahopřát za jeho úspěšnou snahu," uvedl zástupce pivovaru. Kirby zřejmě zaslechl, že Budweiser nabízí lidem šanci vyhrát tradiční Mustang, a tak si nechtěl nechat ujít příležitost.

Recyklovanou repliku svého vysněného auta stavěl z plechovek přibližně měsíc. "Miluji Mustangy a když jsem slyšel, že dává Budweiser jednoho do aukce (předměty se draží na webových stránkách pivovaru za body, které lidé získají kupováním pivních plechovek - pozn. red.) nechtěl jsem si to nechat ujít. Mám zatnuté všechny pěsti a držím si palce, ale pokud nevyhraji, tak budu mít aspoň druhou nejlepší věc. Přesnou repliku z pivních plechovek," dodal Kirby.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků