Hlavní obsah
Coton de Tuléar (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Streisandová si nechala naklonovat dvě fenky ze svého uhynulého mazlíčka

Dvě fenky si nechala naklonovat americká herečka a zpěvačka Barbra Streisandová (75) po smrti svého mazlíčka. Genetické kopie z plemene Coton de Tuléar pojmenovala Slečna fialová a Slečna šarlatová. Prozradila to v hollywoodskému magazínu Variety s tím, že nechala odebrat buňky z tlamy a ze žaludku své fenky Samanthy, jež uhynula loni ve věku 14 let.

Coton de Tuléar (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Streisandová si nechala naklonovat dvě fenky ze svého uhynulého mazlíčka

„Jsou to rozdílné osobnosti. Čekám, až budou starší, abych mohla říci, jestli zdědily její hnědé oči a její vážnost,“ řekla hvězda.

Než se dočkala umělých potomků Samanthy, pořídila si prý navíc její vzdálenou příbuznou, kterou pojmenovala Slečna Fanny podle postavy, kterou ztvárnila ve filmovém muzikálu Funny Girl, jenž v roce 1968 znamenal průlom v její kariéře.

Klonováním domácích mazlíčků se zabývá pouze několik společností na světě. Ceny se pohybují od 50 000 do 100 000 dolarů (zhruba jeden až dva milióny korun) za pokus o naklonování. Úspěšné naklonování totiž vyjde pouze zhruba v jedné třetině případů.

Klonování psů je kritizováno ze strany ochránců zvířat. „Když uvážíme, že milióny báječných psů putují každoročně do útulků nebo opuštění umírají, je jasné, že klonování problém opuštěných mazlíčků ještě zvýší,“ uvedla Ingrid Newkirková, předsedkyně americké organizace pro práva zvířat PETA, pro server Page Six.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků