Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Slavné britské kluby pozvaly „známou” kapelu a naletěly. Na koncerty nikdo nepřišel

Známé britské kluby se v minulých dnech přesvědčily o tom, že není všechno zlato, co se třpytí. Losangeleská kapela Threatin měla mít tisíce fanoušků, řadu alb a úspěšných koncertů v Americe. Ukázalo se však, že muž jménem Jared Threatin, údajný frontman kapely, zfalšoval záběry z koncertů, nakoupil tisíce falešných fanoušků a vydával se za vlastního hudebního agenta. Tour skončila zhruba v půlce fiaskem, když do klubů téměř nikdo nepřišel.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Slavné britské kluby pozvaly „známou” kapelu a naletěly. Na koncerty nikdo nepřišel

Kluby jako londýnský Underworld, The Exchange v Bristolu nebo Trillian v Newcastlu patří k legendárním klubům, které sice nemají největší kapacitu (většinou kolem pěti set lidí), zato zde hrály legendy typu Foo Fighters, Placebo nebo Sherryl Crow. Jak informoval Guardian, i tyto kluby dle všeho naletěly podvodníkovi, který kolem sebe vytvořil kapelu, obklopil ji neexistujícími fanoušky a vydával se za manažera.

Kapela Threatin měla mít za sebou několik úspěšných amerických turné a tisíce fanoušků. Teď prý měla dobýt britské ostrovy. Manažer kapely zaslal nahrávky z živých vystoupení, seznam ocenění, která kapela získala a také informaci, že do jednotlivých klubů už jsou prodány stovky lístků.

Will I see any other Threatin fans in Belfast tomorrow?

Zveřejnil(a) Threatin - unofficial dne Sobota 10. listopad 2018

Na Facebooku už oficiální stránka kapely neexistuje, vzniklo však stránka fanouškovská, která promo materiály kapely udržuje.

Turné odstartovalo 1. listopadu. V klubu Underworld se pečlivě připravili. Před vchodem stáli vyhazovači nachystaní na nápor fanoušků, předkapela nervózně čekala v šatně. Na pódiu je ale čekal šok, do klubu zavítali jenom tři lidé. A na dalších koncertech to nebylo lepší.

„Kde je těch 291 koupených lístků? Ukázali se tři lidé,“ otázal se Underworld kapely na její facebookové zdi. V tu chvíli zpozorněly i další kluby. Některé však nestihly koncert zrušit. Zhruba v půlce turné opustili kapelu kytarista a bubeník a bublina splaskla. Další koncerty byly bez vysvětlení zrušeny.

Existuje jenom Jared

Ukázalo se, že celý projekt Threatin je čistě projekt Jareda Threatina, žádná stálá kapela neexistuje a na evropské tour si muž najal hudebníky. Lidé a hudební magazíny začali pátrat, kdo vlastně ti úžasní Threatin jsou. Ukázalo se, že drtivá většina fanoušků na sociálních sítích byla koupených. Stejně tak počet zhlédnutí klipů na Youtube a co víc, kapela údajně hrála v amerických klubech, které však o ní vůbec nevědí.

Jak následně zjistil hudební server Metalsucks, falešná byla i agentura, která koncerty v Evropě domlouvala a vydavatelství, které mělo mít na svědomí všechna alba kapely Threatin – Superlative Music Recordings. Na svých internetových stránkách má label seznam umělců, do jednoho jsou to sice hudebně znějící ale neexistující interpreti.

Někteří hudební fanoušci teď tvrdí, že se Jaredovi sen o slávě nakonec splní. Řada lidí je teď na kapelu opravdu zvědavá. Další přemítají, zda nešlo o uměleckou performanci s cílem dokázat nesmyslnost online popularity. Nejspíše však jde o důkaz toho, kam až může člověk zajít ve snaze prorazit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků