Hlavní obsah

Singapur oficiálně legalizoval další sexuální praktiky

Jeden z nejkonzervativnějších států na světě, co se sexuálního styku týče, legalizoval orální a anální sex. Městský stát v jihovýchodní Asii po dlouhá léta odmítal přistoupit k novele zákona týkajícího se sexuálního života obyvatel. Ačkoli reforma počítá s povolením nových dvou sexuálních praktik, homosexuální sex zůstává i nadále zakázán.

Singapur oficiálně legalizoval další sexuální praktiky

Za vynětí homosexuálního sexu ze seznamu trestných činů dokonce bojoval britský herec Ian McKellen při nedávné návštěvě země.

Jeho intervence ale nepomohla. Zákonodárci jsou pro legalizace orální a análního sexu, ovšem povolen je nadále pouze heterosexuálům. V konzervativní zemi je to i tak velký krok kupředu, poslední reforma týkající se sexu a vztahů mezi lidmi tu proběhla před dvaadvaceti lety.

Novela se snaží lépe chránit děti před prostitucí a omezit sexuální turismus. Zatímco prostituce jako taková nadále trestným činem či přestupkem nebude, sex s osobou mladší osmnácti let za peníze potrestán bude. A to až sedmiletým odnětím svobody. Za zprostředkování pak viník dostane dva roky za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků