Hlavní obsah
Seznamka podle soudu neměla v zásobě dostatek bohatých mužů (ilustrační foto). Foto: Profimedia.cz

Seznamka musí zaplatit odškodné. Neseznámila klientku s bohatým mužem

Odškodné ve výši 13 100 liber (377 tisíc Kč) přiznal britský soud ženě, která si ve snaze najít si bohatého partnera zaplatila exkluzivní členství v elitní seznamovací agentuře. Ta jí ale muže jejích snů „nedodala“. Soud tento týden ve středu konstatoval, že seznamka lhala, když tvrdila, že má ve své databázi dostatečný počet zámožných mužů. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Seznamka podle soudu neměla v zásobě dostatek bohatých mužů (ilustrační foto). Foto: Profimedia.cz
Seznamka musí zaplatit odškodné. Neseznámila klientku s bohatým mužem

Soudce při vyhlašování verdiktu řekl, že požadavky rozvedené Terezy Burkiové „nebyly skromné“.

Sedmačtyřicetiletá žena hledala „sofistikovaného džentlmena“, ideálně zaměstnaného ve finančním sektoru. Důležité bylo, aby vedl život na úrovni a byl ochoten cestovat. Nejdůležitější pro ni bylo, aby chtěl děti. Burkiová zaplatila agentuře Seventy Thirty za její služby 12 600 liber (363 tisíc Kč).

Podle soudce ji ale seznamka uvedla v omyl, když ujišťovala, že má v zásobě mnoho potenciálních kandidátů. Těch bylo asi jen 100, což podle soudce rozhodně není mnoho – zvlášť když se vezme v potaz, kolik jich vzhledem k náročným kritériím Burkiové z výběru vypadlo.

Agentura se u soudu hájila tím, že Burkiová měla „příliš velká a nerealistická očekávání“. „Jsme malá, exkluzivní agentura, žádná obyčejná online seznamka. Nemůžeme mít tisíce členů, protože jednoduše tolik svobodných a bohatých není," řekla zakladatelka a šéfka agentury Susie Ambroseová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků