Hlavní obsah

Šel do vězení navštívit syna, zůstal tam 32 hodin uvězněný

Otec, který šel v sobotu navštívit svého syna do věznice v Chicagu, na tuto návštěvu určitě nikdy nezapomene. Nešťastná souhra náhod totiž způsobila, že zůstal zavřený v jedné místnosti po dobu 32 hodin, napsal server Chicago Tribune.

Šel do vězení navštívit syna, zůstal tam 32 hodin uvězněný

Muž, jehož identita nebyla zveřejněna, chodil za svým synem, který čeká už 13 měsíců na soud v případě souvisejícím s drogami. Cestu tak znal dobře, jenže jeho syna přemístili do jiné části věznice.

„Bylo mu řečeno, ať pokračuje dál a drží se vpravo, aby se dostal do návštěvní části. Narazil na dveře, které byly otevřené, vešel do nich a ony se za ním zavřely,“ řekla ředitelka věznice Cara Smithová.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jednalo se o místnost, která sice byla návštěvní, ale s maximální ostrahou a zrovna probíhala její rekonstrukce. Nikoho tak nenapadlo kontrolovat ji a jako naschvál v ní zrovna nebyly kamery, které teprve čekaly na instalaci. Slyšet ztraceného návštěvníka také nikdo nemohl, protože dveře a stěny jsou patřičně silné.

Po více než 30 hodinách, kdy zoufale bušil na dveře a stěny, dostal nápad, jak se dostat ven. Rozbil jednu z požárních trysek, čímž spustil alarm ve stanici hasičů. Ti identifikovali, odkud signál přichází, a mohli ho tak zachránit. Američan potřeboval jen pár stehů na ruce, kterou si poranil při rozbíjení trysky. Jinak byl v pořádku.

„Něco takového je neakceptovatelné. Jsme vděční, že je v pořádku. Selhalo několik věcí, včetně toho, že dělník nechal otevřené dveře během práce ve vězení,“ dodala Smithová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků