Hlavní obsah

Polsko chce zakázat Skotům sukně

Katolické Polsko pobuřují skotští turisté, kteří v podnapilém stavu rádi dokazují našim sousedům, že se pod tradičním kiltem skutečně nic nenosí. Úředníci velkých měst proto uvažují o vyhlášce, která by nošení sukní u pánů zakazovala.

Polsko chce zakázat Skotům sukně

"Nemůžete jít kolem rohu ulice, aniž byste neviděli Skota, jak ukazuje to, co má pod kiltem, zatímco jeho kamarád ho fotografuje. Viděla jsem jednoho ležet v příkopu s kiltem kolem pasu. Byl opilý a přitom mrzlo. Divím se, že neumrznul," stěžovala si třiadvacetiletá Agnieska Gasparová z Krakova.

Levné pivo je největším lákadlem pro Brity, kteří se do sousedního Polska vydávají v tlupách a opíjejí se zde za pár zlotých do němoty. Jenže primátoři Varšavy a Krakova jsou jejich potulováním v ulicích znechuceni. S prvním nápadem zakázat nošení pánských sukní, tedy tradičních skotských kiltů, přišla Vratislav/Wroclaw. Jenže radní museli nakonec od podobné vyhlášky upustit. Na opilce má zatím políčeno tamní policie a snaží se skotské sukně usměrňovat.

"Policie nám potvrdila, že zakázat nošení sukní ve městě nemůžeme, protože je to všeobecně přijímaná forma oblečení a sama o sobě není nijak nevhodná. Stále ale tento problém řešíme, protože máme bezpočet stížností od lití, kteří byli konfrontováni opilci ukazujícími partie pod sukněmi. A my cítíme, že to není chování, které by naše město chtělo vidět," potvrdil mluvčí vratislavské radnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků