Hlavní obsah

Politik se vyhýbal dopravní zácpě, zavolal si sanitku

Italský senátor se v televizi pochlubil, jak vyzrál na dopravní zácpu během návštěvy prezidenta Bushe. Podvodné užití sanitky a jeho vytahování ho ale možná dovedou až k soudu.

Politik se vyhýbal dopravní zácpě, zavolal si sanitku

Opoziční senátor Gustavo Selva se nechtěl zpozdit na televizní interview, ale ulice kolem senátu byly zataraseny kvůli návštěvě americké hlavy státu. Zavolal tedy pohotovost a požádal o odvoz ke svému kardiologovi. Jen udal adresu televizního studia.

"Použil jsem starý novinářský trik, abych se tam dostal," vysvětloval pyšně v televizním přímém přenosu senátor, ale jak uvádí agentura Reuters, ministr zdravotnictví okamžitě jeho chování označil za "ostudné a nezodpovědné". A dodal, že již zahájil vyšetřování, aby zjistil, zda tento čin naplňuje skutkovou podstatu trestného činu.

K incidentu došlo jen pár dní poté, co se senátoři okupovali titulky novin kvůli svému požadavku, že v senátní kantýně má být podávána zmrzlina. A to i přesto, že v ulicích kolem senátu je podniků, které kvalitní italskou zmrzlinu nabízejí, spousta.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků