Hlavní obsah
Abbie se svým psovodem následující ráno v nemocnici. Foto: Clackamas County Sheriff´s Office

Policejní fenka se omylem předávkovala heroinem

Těžké chvíle má za sebou policejní fenka Abbie i její psovod Eliseo z amerického okresu Clackamas v Oregonu. Během rutinní prohlídky věznice objevila ukrytou zásobu heroinu, která se na ni ale během prohlídky vysypala. Díky bleskurychlému zásahu psovoda a jeho kolegy Abbie dokázala nehodu přežít bez větších následků.

Abbie se svým psovodem následující ráno v nemocnici. Foto: Clackamas County Sheriff´s Office
Policejní fenka se omylem předávkovala heroinem

Úterní rutinní prohlídka ve věznici okresu Clackamas šla přesně podle plánu. Fence Abbie se podařilo nalézt heroin v nádobě ukryté pod stolem. Podle vyjádření úřadu šerifa se bohužel nádoba během pokračující prohlídky vysypala a fenka byla vystavena velkému množství drogy.

Dvouletá Abbie nastouila službu u policejních sborů letos v dubnu.

Foto: Clackamas County Sheriff´s Office

Abbie okamžitě začala vykazovat příznaky předávkování – rychlé trhané pohyby hlavou, slinění a nepřetržité mrkání. Ramosovi naštěstí ihned přispěchal na pomoc jeho kolega psovod Erik McGlothin s balením Narcanu.

Narcan je název, pod kterým se v USA prodává naloxon – lék používající se na zastavení účinku opioidů jako je právě heroin. Úřad šerifa Narcan upravený tak, aby mohl být podáván psům, nakoupil letos v únoru. Nejrychlejší účinek má naloxon při intravenózním podání, lze ho však aplikovat i do nosu – v psím případě do čumáku.

Fenka vyvázla bez vážných následků.

Foto: Clackamas County Sheriff´s Office

Ihned po podání léku byla Abbie převezena na veterinářskou pohotovost, kde strávila noc na pozorování. Druhý den ráno si ji už mohl Eliso Ramos vyzvednout, Abbie neutrpěla žádné vážnější následky. Do služby se tato dvouletá kříženka belgického ovčáka malinois a německého ovčáka vrátí za několik dní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků