Hlavní obsah
 

Pokoušel se uvařit večeři pro manželku, shořela mu celá loď

Nepříliš šťastně skončil pokus devětapadesátiletého Paibuna Wišetšriho uvařit ve čtvrtek večer své ženě večeři. Loď, na které se oba s manželkou nacházeli a na které byl Paibun kapitánem, záhy skončila v plamenech. Manželé se stihli zachránit skokem do moře, loď však utrpěla značné škody.

 
Pokoušel se uvařit večeři pro manželku, shořela mu celá loď

Onen osudný čtvrtek se ve vodách u thajského města Pattaya rozohdl Paibun, který provozuje loď, jež nabízí potápěčské zážitky turistům, uvařit jídlo pro sebe a svou manželku. Na hořák dal vařit pikantní krevetové karí, udělal však základní chybu.

Zatímco karí vesele probublávalo na ohni, Paibun odešel z kuchyňské části, aby si vychutnal na dolní palubě kávu a kochal se nastávajícím západem slunce. Na večeři dočista zapomněl, dokud neucítil kouř.

Na cokoliv jiného, než skočit do vody a zachránit si tak život, už ale bylo pozdě. Celá horní paluba, kde se kuchyňka nachází, byla v plamenech. Ohně a mohutného kouře si všimli na břehu a pobřežní hlídka se rychle vydala na pomoc.

Manželé byli vyloveni z vody, během požáru neutrpěli žádná zranění. Kromě nich naštěstí na palubě nikdo nebyl a loď kotvila daleko od břehu, takže oheň nemohl přeskočit jinam. Škody na lodi a potápěčském vybavení jsou však obrovské.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků